Pardubičtí vozíčkáři se podrobně ohlédli za uplynulým ročníkem. A ten se jim opět vydařil. Členská schůze tělesně postižených atletů se konala v pardubickém penzionu Šenk.

„Bilancování to bylo více než radostné. Vždyť naši sportovci, ať už na vozíku nebo chodící, přivážejí tradičně z paralympijských her, světových a evropských šampionátů nebo českých mistrovství medaile a další skvělá umístění,“ předesílá Eva Hrdinová, předsedkyně oddílu TPS při Hvězdě Pardubice.

Jeho členové Hvězdy se měli rovněž v neolympijském roce čím chlubit.
„Hlavní zpráva se tak nesla v duchu poděkování a blahopřání k překonaným rekordům, limitům a dalším úspěchům,“ říká Hrdinová.
Mezi nejúspěšnějšími sportovci oddílu byli vyhodnoceni světový rekordman v hodu diskem Martin Němec, stříbrný ze světových her. Dále diskař Jaroslav Petrouš a bronzový z paralympiády v Pekingu Jan Vaněk.

„Tito tři budou také v lednu reprezentovat nejen Pardubice, ale i celou Českou republiku na mistrovství světa v atletice handicapovaných na Novém Zélandu,“ podotýká rovněž trenérka.

Vedle bilancování letošních úspěchů se objevily v diskusi i kritické hlasy.
„Vše se to točilo kole toho, že vozíčkáře i ostatní tělesně postižené sportovce čeká další rok zimní přípravy v mrazu a ve sněhu. Slíbené kryté sportoviště je stále v nedohlednu,“ tlumočí Hrdinová.

Nakonec ale převládal na valné hromadě optimismus.
„Je velmi potěšitelné, že do našeho oddílu přišli noví zájemci o tento sport a další se ještě hlásí,“ konstatuje s radostí Hrdinová.
Oddíl, kterému šéfuje, byl v uplynulé sezoně pořadatelem řady velkých akcí. Vedle tradičního Českého poháru také Školního atletického parapoháru, přibyly i Velké ceny v rámci Pardubického atletického mítinku.

„Přínosem je také spolupráce se Základní a praktickou školou Svítání a se stacionáři Artura Krause. Cenná je také pokračující spolupráce s Pardubickým krajem v rámci Paralympijského týmu Pardubického kraje. Bez jeho podpory, zájmu města Pardubic a celé řady partnerů by oddíl tělesně postižených sportovců rozhodně nemohl svou činnost vykonávat v takové míře a na takové úrovni,“ dodává Eva Hrdinová, která byla na závěr výročky opět zvolena do čela oddílu. Jako místopředsedové ji budou sekundovat Alexandr Švercl a Pavel Studnička.

(oš, ewi)