Především nemohou pardubičtí trenéři nasadit do hry nejlepšího střelce loňského ročníku Kooperativa NBL. Dominez Burnett byl totiž dodatečně suspendován na jedno utkání. Zrovna proti největšímu favoritu celé soutěže. Navíc s otazníkem je start Jiřího Welsche, čerstvé posily Beksy.

Dnes 17.00: BK JIP Pardubice – ČEZ Basketball Nymburk (hala Dašická)
Mistr v této sezoně v lize ještě neprohrál. Navíc všechny soupeře z palubovky vynáší v zubech. 

„Po změně trenéra Nymburk ještě více zagresivnil obranu a zrychlil přechod do útoku. Často hraje v nižší sestavě, kdy na pozici 4 alternují Martin Kříž, Pavel Pumprla a Jaroslav Bohačík. A díky tomu mohou být tak rychlí a agresivní. Alfa a omega našeho úspěchu je v eliminaci vlastních ztrát míče. Bude nesmírně důležité nepouštět vlastními chybami Nymburk do protiútoků, z nichž dává jednoduché body. Skutečnost, že nebude hrát Dominez Burnett, musíme brát jako šanci pro ostatní hráče. Ti se jistě vynasnaží předvést to nejlepší ze sebe a maximálně pomoci svému týmu. Celý tým se musí ještě o to víc semknout a předvést co nejlepší kolektivní výkon na obou polovinách hřiště,” míní pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Zase rozhodl osamělý vlk…
Dominez Burnett přijde o hit 7. kola Kooperativa NBL s Nymburkem, neboť byl dodatečně potrestán za zákrok na Roberta Landu v závěru utkání v Děčíně.

Disciplinární ředitel Kooperativa NBL Pavel Hlaváček suspendoval Domineze Burnetta zastavením závodní činnosti na jedno utkání nepodmíněně a udělil mu finanční pokutu 7500 Kč.

Toto rozhodnutí jedince pořádně nadzvedlo žaludky ve vedení BK Pardubice.

„V úterý ráno jsme obdrželi rozhodnutí disciplinárního ředitele NBL o udělení trestu hráči Dominezovi Burnettovi. Výše trestu byla pro nás překvapením, protože zákrok v daném zápase nebyl potrestán, ani nikdo v zápise o utkání nepožadoval disciplinární řízení.
Nezpochybňujeme fakt, že hrubý zákrok Domineze měl být v zápase potrestán (pravděpodobně diskvalifikačním faulem). Nicméně rozhodnutí disciplinárního ředitele o trestu zastavení závodní činnosti na jeden zápas nereflektuje z našeho pohledu skutkovou podstatu zákroku a vůbec nebere v potaz celkový kontext zápasu.

S rozhodnutím nesouhlasíme a okamžitě jsme se odvolali k vrchnímu řediteli NBL. Ve chvíli, kdy odvolání nebylo vyhověno, jsme jako klub vyčerpali všechny možnosti, neboť proti rozhodnutí vrchního ředitele se již nedá odvolat, dle aktuálních řádů.

Stávající stav, kdy o trestech v NBL rozhoduje sama jediná osoba disciplinárního ředitele a má možnost kdykoliv zahájit disciplinární řízení z vlastní iniciativy, dle svého uvážení, je z našeho pohledu naprosto nepřijatelný. Dlouhodobě usilujeme na ALK o zřízení Disciplinární komise, jako tomu je u jiných sportů. Toto jsme již v minulosti navrhli, nicméně náš návrh nebyl přijat.“