Bilanci mohou napravit příští úterý v Istanbulu proti Galatasarayi.

První dvě prohry ve skupině ale už vážně ohrožují šance sedminásobných českých mistrů na postup do čtvrtfinále soutěže, kam se Středočeši premiérově dostali v minulé sezoně. Nymburku proti Casertě nebyl nic platný výborný vstup do utkání a rychlé vedení o osm bodů. Italský celek to nerozhodilo.

Zápas, v němž od začátku druhého poločasu vládly především pevné obrany, byl dlouho na vážkách. Nymburk ve hře drželi tradiční střelečtí tahouni Simmons s Pumprlou, ale byli v týmu až příliš osamocení. Caserta svoji ofenzivu opřela o více hráčů a domácí měli problémy hlavně s krytím urostlého Williamse, jehož ale dokázali podpořit i Ere, Bowers a ve druhé polovině i Di Bella.

Nymburk se v útoku trápil především ve druhém poločase, v němž zaznamenal jen 27 bodů. Tým kouče Ronena Ginzburga zradila i tradiční zbraň, střelba trojek. Nymburk se z perimetru prosadil jen třikrát a jeho úspěšnost střelby s blížícím se koncem hodně klesala.

Přesto ještě pět minut před koncem Nymburk o dva body vedl, ale pak čtyři minuty marně bušil na obranu soupeře, který nasadil k nenápadnému trháku. Ten podtrhl minutu před koncem Di Bella, jehož trojka na 72:66 byla klíčem k triumfu Caserty. Nymburští už naopak se svými dalekonosnými pokusy neuspěli a příští duel v Istanbulu se pro ně změní v boj o přežití ve skupině.