Stánek pardubických sportovců, ČEZ Arena, se stal dějištěm klíčového utkání o postup do další fáze basketbalového Eurocupu. Jeho vítěz by se mu ně přiblížil. Navíc v případě českého mistra by devítibodová výhra zaručovala jistotu postupu, pokud by v posledním zápase základní skupiny H porazil nulový Ventspils z Lotyšska. Po famózní třetí čtvrtině si Nymburk pořádně pootevřel dveře do dalších bojů.

ČEZ Basketball Nymburk – Pallacanestro Lauretana Biebla 84:60 (15:12, 32:23, 58:38).
Body: Lee 20, Sokolovský a Lewis po 16, Lenzly 12, Benda, Slezák a Ricci po 6, Nečas 2 – Smith 20, Soragna a Garri po 8, Pasco 6, Ona Embo 5, Schultze a Achara po 4, Aradori 3, Coleman 2
Rozhodčí: Lottermoser (Německo), Vojinovič (Srbsko), Michajlov (Rusko)
Trojky: 8:5
Trestné hody: 25/18 – 23/15
Fauly: 23:25
Pět chyb: 37. Sokolovský, 39. Lenzly – 23. Schultze, 39. Soragna
Doskoky celkem: 31:26
Diváků: 4832
Nejlepší hráč: Arthur Lee
Čtvrtiny: 15:12, 17:11, 26:15, 26:22.

V úvodu utkání se vytasil Nymburk se skálopevnou obranou. Za pět minut dovolil soupeři jediný koš, zatímco sám vstřelil sedm bodů. Ve druhé pětiminutovce prvního dějství v jednu chvíli dokonce vedli Středočeši devítibodovým rozdílem. Právě tím rozdílem, který by jim pootevřel dvířka do další fáze Eurocupu. Jenže pak více než tři minuty nenašli cestu do italského koše a protivník snížil.

Střelecké trápení domácích pokračovalo i zkraje druhého kvartálu a Biella se dostala až k vyrovnání 21:21. Nymburk ji však do vedení nepustil a naopak sám nasadil k trháku. I díky nesportovní chybě jednoho z hostujících hráčů vedl v poločase opět vedl rozdílem devíti bodů. Na nízkém skóre první půle se projevila téměř nulová produktivita střelby za tři body, a to z obou stran. Pro zajímavost ta nymburská dosáhla pouze jedenácti procent.

V kabině svěřenců Muliho Katzurina se zřejmě o přestávce fasovala munice. Do italského koše padal jeden „dělobuch“ za druhým. Za šest minut vedl český mistr o dvacet bodů a náskok si udržel do závěrečného dějství. Dost mu k tomu pomohla nedisciplinovanost Svena Schultzeho, který si během vteřiny vysloužil dvě chyby (jednu nesportovní) a svůj účet faulů uzavřel na pět, tudíž skončil. Hra Nymburku měla chvílemi exhibiční nádech i s početnými trojkovými vklady (čtyři).

V poslední části zdecimovaní hosté z Apeninského poloostrova jen přihlíželi neutuchající bojovnosti nymburských borců, kteří svůj náskok ještě o něco navýšili. Přesvědčivou výhrou a polovičním postupem si tak spravili chuť po dvou prohrách v domácí Mattoni NBL. Za odměnu si od pětitisícové návštěvy vysloužili dlouhotrvající standing ovation…