Vítězem sobotního turnaje se stala pardubická dvojice Michal Petráň a Josef Barták. Noví čeští šampioni vyhráli výkonem 60 úderů. Broušené trofeje nejen jim, ale i dalším medailistům předával tuniský velvyslanec v České republice Kamel Haj Sassi.

„U golfu je prioritou pobavit se. Ale samozřejmě konečné vítězství zahřeje,“ pronesl za vítěze Michal Petráň. „I když jsem tento turnaj hrál poprvé, nejsem ani překvapen naším prvenstvím. Měl jsem výborného spoluhráče. Naše vítězství je jeho prací.“

Soutěže se letos zúčastnilo 68 hráčů, kteří vytvořili 34 dvojic. Nechyběly ani ženy, řada párů byla smíšených. „Oproti loňsku výrazně stoupla účast. Není divu. Bylo nádherné počasí A navíc zahrát si na dostihové dráze je příjemné zpestření,“ dodal Petráň.

Na závodišti pochopitelně scházely pečlivě vystříhané greeny. Nehrálo se do klasických jamek, ale k tyčím.

„Byla to moje první zkušenost s extrémním golfem i s tímto turnajem. Měl jsem z toho strach, ale dá se tady hrát,“ řekl Petráň. „Je to něco úplně jiného než normální golf. Ale je to příjemné zpestření a řekl bych, že i velká výzva.“

Atraktivitu soutěži dodává dějiště. Odpaluje se v těsné blízkosti dostihových překážek včetně Taxisova příkopu. Několikrát museli golfisté odehrát míček i z oranice. A jamka číslo pět byla umístěna na Irské lavici. „Ta nám dělala největší problémy. Zahrát tuto jamku bylo dost o náhodě. Řada dobrých hráčů potřeboval spoustu úderů a mnozí tady i vyhořeli,“ řekl Petráň.

Konečné pořadí turnaje v extrémním golfu Po stopách Velké pardubické:
1. Petráň – Barták 60 ran, 2. Hanousková – Hoček 61, 3. Pilip – Janoušková 62, 4.-5. Petráň II – Káranský, Fiala – Redel 63. (dk)