Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Vinařský půlmaraton ovládli Keňané

Pardubice /NOVÉ SNÍMKY/ – Pardubický vinařský půlmaraton ovládli Keňané, z českých běžců uspěli Pichrtová a Orálek.

18.4.2010
SDÍLEJ:

VINAŘSKÝ PŮLMARATON. Stupně vítězů - zleva 2., 1. a 3. místoFoto: DENÍK/ Jaroslav Mach

Na startu 4. ročníku Pardubického vinařského půlmaratonu bylo 1026 běžců. První příčky obsadili běžci z Keni.

Pořadí – muži: 1. C. Kyena (Keňa), 1:03:10, 2. Ben Cheboi (Keňa) 1:03:41, 3. M. Chetoo (Keňa) 1:03:44, 4. B. Wambua–Nduva (Keňa) 1:03:51, 5. Samuel M. Kamiti (Keňa) 1:06:12, 6. T. Matijosius (Litva) 1:06:35, 7. Aurimas Skinulis (Litva), 8. Dan Orálek (AC Moravská Slavie Brno) 1:08:09), 9. Jan Mrázek (Kertteam Praha) 1:10:36, 10. Jiří Čivrný (SK Nové Město n. Met.) 1:11:06., 11. M. Ghiraldini (Itálie) 1:12:15, 12. M. Smrčka (BK Říčany) 1:12:26…

Pořadí – ženy: 1. Jane –Wanjiku Gakunyi (Keňa), 1:13:21), 2. Purity–Wangui Macharia (Keňa) 1:13:21, 3. Lucia–Mwihaki Kimani (Bosna) 1:13:33. 4. A. Pichrtová (X – AIR Ostrava)

(jma)

Polka v Pardubicích běžela i za oběti letecké tragédie u Katyně

Pardubice – Minutou ticha uctili v sobotu v poledne oběti letecké tragédie u Katyně také účastníci Pardubického vinařského půlmaratonu.

„Celé Polsko je zahaleno do smutku. Vždyť jsme u Katyně opět po letech ztratili prakticky celou elitu našeho národa. I já osobně jsem při tomto leteckém neštěstí přišla o člověka, který mi byl velmi blízký, protože mi před deseti lety žehnal na svatbě,“ nechala se slyšet polská běžkyně Anna Jakubczak z Varšavy.

„Nedalo mi to a i během závodu jsem na všechny ty lidi, co zde zahynuli, myslela. V duchu jsem se za ně modlila, stejně tak jako za jejich rodiny. Běžela jsem v Pardubicích tak trochu i za ně,“ dodala.

„Je dobře, že organizátoři uctili oběti letecké tragédie minutou ticha. Pro Polsko to byla bolestná událost a věřím, že i sportovci, kteří na závod dorazili, si to velmi dobře uvědomovali. Proto jsem byl rád, že tímto způsobem vyjádřili solidaritu s našimi sousedy,“ uvedl pardubický primátor Jaroslav Deml, který sobotní závod odstartoval společně s Milošem Zemanem.

„To, co se stalo u Katyně, je velká tragédie. Polsko je náš soused, ke kterému máme hodně blízko. Jsme součástí tzv. Visegrádské čtyřky a naše spojení je mnohem užší než s některými jinými evropskými zeměmi. Bylo dobře, že se pořadatelé připojili k uctění této tragédie minutou ticha,“ pravil Miloš Zeman.

„Každá taková věc, když se přihodí, je hrozná. Jsem rád, že jsem mohl i já vyjádřit solidárnost s polským národem,“ přidal se herec Pavel Trávníček těsně před tím, než se vydal na trať Pardubického vinařského půlmaratonu.

(td)

Spojení běhu a vína? Zajímavé, shodli se hosté půlmaratonu

Pardubice – „Mám radost, že se na sobotním Pardubickém vinařském půlmaratonu sešlo přes tisíc běžců. To mě opravdu hodně potěšilo,“ konstatovala zlatá medailistka z XV. olympijských her v roce 1952 v hodu oštěpem, neúnavná propagátorka atletiky Dana Zátopková. „Je dobře, že se od loňska počet účastníků ještě zvýšil. Je vidět, že Pardubický vinařský půlmaraton je oblíbený nejen u běžců, ale také u diváků,“ podotkla Dana Zátopková.

„Spojení s vínem se mi hodně líbí. Pocházím z jižní Moravy a víno mám ráda. Proto, už když jsem četla, že se taková akce chystá, tak jsem si říkala, že to je úžasný nápad,“ uvedla zlatá olympionička.

Závod s atmosférou

„Myslím, že atmosféra závodu byla báječná. Vyšlo počasí, svítilo sluníčko. Bylo vidět, že běžci jsou na Pardubický vinařský půlmaraton natěšeni a také dobře připraveni,“ vyjádřil se pardubický primátor Jaroslav Deml.

„Pardubického vinařského půlmaratonu jsem se účastnil už v loňském roce. To ale byla hrozná zima. Letos přece jen počasí vyšlo mnohem lépe. Mým cílem bylo umístit se lépe než loni,“ sdělil populární herec Pavel Trávníček.

„Proběhnout se chodím bohužel jen občas, v podstatě pouze tehdy, když to divadlo dovolí. Naposledy jsem pořádně trénoval v lednu společně s ředitelem závodu Oldřichem Bujnochem. Je úžasné, co pro Českou republiku dokázal. To je skoro zázrak, že se zde koná takový závod, který má skutečně výtečnou úroveň,“ dodal Pavel Trávníček.

Překvapivé spojení

O start závodu se postaral Miloš Zeman. „Měl jsem z toho trochu strach, protože v mých 65 letech jsem startoval půlmaraton poprvé v životě. Osobně mám rád pěší chůzi a jízdu na kole či na běžkách, i když moje běžky jsou spíše ploužky, jak říká moje žena. Pohybuji se na nich pěší rychlostí. Takže neběhám, ale rád chodím, což je mírná forma běhu,“ pravil Miloš Zeman.

„Spojení běhu s vínem mě trochu překvapilo. Ale pro organizátory bych měl zajímavou inovaci. Běžci by měli mít na zádech batoh s několika lahvemi vína a hadička by jim měla vést do úst, aby se nemohli zastavit. To by byl divácky ještě mnohem atraktivnější závod,“ žertoval.

(td)

18.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení