Šance na postup ze základní skupiny FIBA Europe Cupu mizí po třech porážkách v nenávratnu. Naděje na to, aby si Beksa napravila na evropské scéně reputaci, je však rozhodně pořád reálná.

Fanoušci si zaslouží vidět konkurenceschopný výkon svých borců, kteří by nyní rádi oplatili nizozemskému soupeři více než třicetibodový debakl z prvního vzájemného zápasu. To ale bude muset pardubický výkon vypadat naprosto jinak.

„Všechno bude hlavně o naší energii, kterou do zápasu vložíme. Všichni hráči jí musí vynaložit co nejvíce,“ upozorňuje kouč Levell Sanders.

Ten si je vědom, že se v Nizozemsku jeho svěřenci nezvládli vyrovnat s agresivním stylem soupeře. „S jeho tlakem se musíme vypořádat lépe než v prvním utkání, lépe řešit jednotlivé situace. Potřebujeme také přidat na doskoku, v tom jsme byli špatní. Klíčové také bude omezit ztráty míče a snažit se běhat do rychlých protiútoků. Celkově chceme posunout naši hru v defenzívě i ofenzivě,“ nehodlá pardubický kormidelník připustit, aby si hráči z Den Bosche podruhé během pár týdnů mohli říci, jak jednoduché pro ně bylo měření sil s Beksou…

„Pozitivní je, že na trénincích tým pracoval velmi dobře. Chceme se soustředit hlavně na náš výkon, na to, abychom dělali kroky správným směrem. Důležité bude komunikovat, abychom v každém momentě hráli spolu,“ spoléhá Sanders na týmovost proti hvězdám soupeře, mezi kterými vynikají křídelníci Williams s Cookem a dva nebezpeční rozehrávači Sherill s Van Oostrumem.

Program zápasů
1. kolo: New Heroes Den Bosch – BK JIP Pardubice 91:58.
2. kolo: BK JIP Pardubice – Avtodor Saratov 90:102.
3. kolo: Ironi Ness Ziona – BK JIP Pardubice 111:77.
4. kolo – 7. listopadu, 18.00: BK JIP Pardubice – New Heroes Den Bosch.
5. kolo – 14. listopadu, 16.00: Avtodor Saratov – BK JIP Pardubice.
6. kolo – 21. listopadu, 18.00: BK JIP Pardubice – Ironi Ness Ziona.

(Pozn.: Domácí zápasy Pardubice hrají v ČSOB Pojišťovna ARENĚ.)