DIVNÉ DOHRÁT REMÍZOU
Pardubičtí obři si přivezli ze severu Moravy náskok dvaceti jedna bodů. V pohárovém systému to znamenalo, že si mohli dovolit prohrát o dvacet. Přestože Opava podala daleko lepší výkon než v domácím utkání, které prohrála 67:88, obří manko už jí pardubický tým smazat nedovolil. Ve vyrovnaném duelu, který skončil také remízou (82:82) Beksa ani jednou nepustila hosty do dvojciferného trháku.

„Je divné hrát zápas, který skončí remízou. Před utkáním jsme si říkali, že Opava k nám přijede s čistou hlavou. Bude všechno střílet a to se také stalo. Přišli a trefovali trojky. V první půli měli trojky 7/17, což byl velký rozdíl oproti domácímu utkání, kdy zapsali 2/19. Trojkami se drželi v zápase a získávali sebevědomí. Na druhou stranu jsme jim hodně pomáhali tím, že jsme jim nechávali lehké koše z rychlého protiútoku nebo ze šestek. Ano, získali jsme bronzové medaile, ale určitě nejsme spokojeni s tím, jak jsme v posledním utkání sezony hráli. S čím jsem byl spokojen, to byl zápas v Opavě, kde jsme získali bodový polštář, tam ležel klíč k téhle sérii," podotkl pardubický trenér Levell Sanders.

KOHOUTA PLACKA HŘEJE
Pardubice vstupovaly do série jako zklamaný poražený ze semifinále. Se zápasy o třetí místo se ale popasovaly výborně. S prvním určitě.
„Já jsem hlavně rád za sebe i za celý tým, že se nám houpe placka na krku. Pro nás to byla velice dobrá sezona. Předváděli jsme jsme dobrý basket, takže mě těší, že jsme třetí v republice. Jsem rád, že jsme poslední zápas zvládli, hlavně výsledkově. Byl to jeden z nejtěžších, co se týče psychiky. Šlo o poslední utkání, navíc jsme mohli být uspokojení tou výhodou z předchozího zápasu. Nicméně dvacet bodů v basketu je zrádných. Navíc proti týmu jako je Opava, který má všechny střelce. Takže i když náš výkon nebyl že střeleckého pohledu úplně stoprocentní, jsem rád, že jsme tam, kdy jsme před touto sérií chtěli být," uzavřel ročník pardubický pivot Ondřej Kohout.

POŠESTÉ ZA DESET LET!
Pardubičtí basketbalisté tak obhájili bronzové medaile. Za posledních deset let se jedná již o šestý bronz. Dražší cenný kov jim je prostě zapovězen. V letošním ročníku k němu ale měli hodně blízko. Prezentovali se basketbalem, který se moc nelišil od toho nymburského. Spolehlivě reprezentovali Českou republiku v evropském poháru.

Jediné co jim nevyšlo, bylo semifinále s Děčínem. Krutá daň za tak vynikající sezonu, nemyslíte?