Osobnost týdne: Erik Prekop, fotbalista Hradce

Hradec jede. V sobotu v druholigovém šlágru zlikvidoval ambiciózní tým z Ústí nad Labem 5:1. Trenér Zdenko Frťala po zápase pronesl, že nadstandardní výkon odvedli všichni hráči. To lze podtrhnout. Přesto stojí za vyzdvihnutí dvougólový střelec Erik Prekop. Že se slovenský útočník ve službách Votroků trefil dvakrát, nehraje roli. Jde spíše o způsob, jakým branek dosáhl. Skóre otevřel krásnou střelou, když krátce před tím obral o míč váhajícího mladíka Čičovského, podobně to udělal i v 76. minutě. Prokázal čich, důraz, intuici, instinkt zabijáka. To se cení.

Hláška týdne: Petr Dědek, šéf hokejistů Pardubic

„Proběhlo první testování na drogy. U všech hráčů Pardubic včetně Roberta Kousala byly výsledky negativní. V namátkovém testování budeme pokračovat,“ uvedl Petr Dědek, většinový majitel hokejového Dynama. Celý hráčský kádr podstoupil biochemický test na doping a psychotropní a omamné látky před pátečním tréninkem. Zúčastnil se i Robert Kousal, který stále čeká na výsledky krevních testů. V tomto klubovém šetření byly jeho testy na všechny sledované látky negativní.

Komentář Tomáše Raise: Nezachraňovat, ale tvořit

Výměna trenérů? Od sezony 2015/2016 to byla na střídačce pardubických hokejistů již desátá změna. Jediným koučem, který za posledních pět let vydržel u týmu více než rok, byl Miloš Holaň. Většina trenérů přicházela především s tím, že má něco zachraňovat. Tak jako ten poslední – Milan Razým. Extraligu Pardubice udržely, ale nedařilo se jim odrazit v nové sezoně.
Vedení sáhlo k další změně a jako již v minulosti několikrát ukázalo na vlastní zdroje. Ano, proč ne. Noví trenéři v čele s Richardem Králem toho mají s pardubickým hokejem mnoho společného. A udělají vše pro to, aby tým zvedli. Snad na stejnou vlnu dostanou i hráče.
Důležitým faktorem je v Dynamu ovšem vize. Nelze se pohybovat v obdobích od trenéra k trenérovi. Vedení už musí definovat cestu, kudy se Pardubice jako klub budou ubírat. Tak, aby trenéři nemuseli jen něco zachraňovat, ale mohli taky tvořit.