Osobnost týdne: Martin Heřman, hokejista Vrchlabí

Od konce starého kalendářního roku hltali vrchlabští hokejoví fanoušci střeleckou sérii svého útočníka Patrika Urbana. Pravidlo „Co zápas, to gól“ u něhoplatilo sedm utkání - v tom osmém proti pražské Slavii mu šňůru přestřihla rána do horní tyčky. Nevadí. V té době už měl totiž novou sérii rozjetou Urbanův spoluhráč Martin Heřman. O šest let zkušenější borec, protřelý extraligou, přesně pálil proti Havířovu, Litoměřicím, následně rozhodl zmiňovanou bitvu se Slavií a v sobotu se trefil také v hale Poruby. I díky němu horalé na půdě favorita vyhráli 5:2.

Vrchlabští hokejisté si v domácím utkání 22. kola Chance ligy proti Slavii připsali dva body.
I výhra za dva body se počítá. Proti Slavii rozhodl v prodloužení Heřman

Hlláška týdne: Eva Samková, snowboardcross

„Je to nádherný pocit. O tom je náš sport. To je na něm nejhezčí. Jste čtvrtá po startu a první v cíli,“ radovala se snowboardistka Eva Samková po nedělním závodě Světového poháru v italské Chiese, kde rodačka z Vrchlabí dojela první, přestože ve finálové jízdě jela dlouho čtvrtá. O den dříve úřadující mistryněsvěta skončila v úvodním podniku sezony třetí. „Na to, jak jsem se v kvalifikaci cítila bídně a měla pocit, že se jen vozím, v závodu jsem dokázala ovlivnit jízdu a dělat věci, které chci,“ povídala po sobotnímzávodě olympijská vítězka ze Soči.

Eva Samková
Sluníčko v Itálii. Samková jásala: Vše klaplo

Komentář Tomáše Raise: Dobrý krok? Ať mluví výkony

Konec přestupního termínu, který se blíží, každoročně nabídne v hokejové extralize zajímavé přesuny. Letos toto období pořádně oživily hokejové Pardubice. Do branky získaly Konstantina Barulina (na úvodním snímku) a do útočných řad Andreje Kosticyna. Zkušené hokejisty, v jejichž životopisech jsou zápasy v NHL, KHL či na světových šampionátech.
Oznámené příchody vyvolaly řadu reakcí. Pozitivních i negativních. V komentářích se hovořilo také o hráčích za zenitem či o kontroverzní pověsti běloruského forvarda.
Pardubice vsadily na jasnou kartu. Kádr doplnily o hokejisty, kteří jsou schopni pomoci ihned. A především v play off. Teď je na vedení, trenérechi týmu, aby se posily opravdu ukázaly.

Hokejové utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v červenobílém) a HC Kometa Brno (v bílomodrém) pardudubické enterie areně.
Poprvé v akci: Kosticyn přihrával na góly, ukázal se i Barulin

Pardubicím se už příchod cizince v rozjetém ročníku povedl třeba před rokem v případě ruského beka Stěpana Zacharčuka. V této sezoně zase týmu pomáhá kanadský útočník Anthony Camara.
Vyplatí se zvučná jména z východu? Předpoklady k tomu jsou. Důležité bude propojit klubové ambice s motivací hráčů. Jestli se budou pozitivně hodnotit i Barulin s Kosticynem, rozhodnou (opět) jen jejich výkony.