Planá slova… Pardubičtí florbalisté nenaplnili přání skutkem, a tak si o play off pravděpodobně mohou nechat jen zdát. V souboji s šestým v tabulce získali pouze bod po prohře v nastaveném čase. A mohlo být ještě hůř, protože prodloužení vydřeli v poslední minutě základní hrací doby. Přes reprezentační přestávku mají poslední možnost zmobilizovat své síly a od poloviny února se pokoušet o nemožné…

18. kolo: Sokol Pardubice – Hu-Fa Panthers Otrokovice 2:3 po prodloužení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1). Branky a asistence: 24. Teichman (Ďopan), 60. Kourek (P. Pakosta) – 36. Jurčík, 51. Kostka, 64. Petřík (Kostka).. Sestava: Levinský – Oubrecht, Kunt, Petr, Brychta, Zozulák, Junek, Kourek, Teichman, Dlesk, Gregor, O. Pakosta, Bartoš, P. Pakosta, Lehký, Chmelař, Ďopan, Němeček, Krigovský.

Vzhledem důležitosti nabídlo utkání velmi opatrný florbal, ve kterém vynikaly obrany v čele s oběma gólmany. Na první branku si diváci počkali až do začátku druhé třetiny, kdy byl vyloučen hostující Szweda. Teichman sice nařízené trestné střílení neproměnil, ovšem pak si spravil chuť v následující přesilové hře po milimetrovém pasu Ďopana. Otrokovice vyrovnaly taktéž v početní převaze, když Jurčík potrestal ve 36. minutě vyloučení Kourka.

Třetí perioda se nesla ve znamení čekání na soupeřovu chybu a dlouho to vypadalo, že bude marné. V 51. minutě ovšem hosté využili jedno z nabídnutých přečíslení a šli poprvé v utkání do vedení. Sokol se ze všech sil snažil o vyrovnání, ale veškerá střelecká aktivita končila na výtečných zákrocích Michajloviče v otrokovické svatyni. Vyrovnání přinesla až poslední minuta základní hrací doby, kdy se střela P. Pakosty odrazila od Kourka až do sítě. O vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se prosadil hostující Petřík, čímž rozhodl o bonusovém bodu pro Moravany.

„Myslím, že jsme byli v první a třetí třetině lepším týmem, a tahali jsme za delší konec. Škoda jenom, že jsme nedokázali vstřelit víc branek. V prodloužení to už byla loterie," poznamenal pardubický kormidelník Milan Koubek.

Nejvyšší soutěž čeká reprezentační přestávka. Sokol se na hřišti představí 12. února, kdy zavítá na půdu Vítkovic. Do utkání 19. kola půjde čtyři kola před koncem základní části se ztrátou čtyř bodů na play off.