„Vtěchto zápasech musíme ukázat, že umíme odehrát celých čtyřicet minut ve stejném soustředění. To se družstvu za dobu mého měsíčního působení ještě ani vjednom případě nepodařilo. Proti takzvaně slabším soupeřům jsme výpadky ještě dokázali zaretušovat, ovšem proti Nymburku či Prostějovu, nemáme vtomto ohledu šanci,“ je přesvědčen pardubický kouč Ivan Vojtko.

Na sever Moravy cestují Východočeši ve výborné náladě. Ve středu totiž vposledním utkání své základní skupiny Středoevropské ligy porazili Walbrzych vpoměru 80:71. Dlouho do noci pak čekali na zprávu zpolského Ostrówa. Po oznámění vítězství domácích nad Spišskou Novou Vsí (109:85) poslali knaším severním sousedům děkovné dopisy. Díky lepším vzájemným střetnutím se Slováky (98:62 a 64:91) obsadily Pardubice druhé místo ve skupině. Vlednu je čekají boje srakouským Klosterneuburgem otřetí příčku.

„ Na jednu stranu jsem rád, protože každá konfrontace na evropské úrovni je pro družstvo přínosem. To ukázaly zápasy spolskými týmy, které hrají vkvalitní soutěži. Negativum vidím vrozbití tréninkového plánu. Před středečními zápasy nemohu kluky na pondělním či úterním tréninku sedřít. Přitom tyto dny jsou klíčové pro týdenní přípravu. Nemohu nastolit tempo, do kterého bych potřeboval kluky dostat,“ žehrá Ivan Vojtko.