A obě družstva mají za sebou čerstvou zkušenost z těchto bojů. Zatímco Nymburk vyhrál v lotyšské Rize, tak Pardubice doma podlehli španělské Fuenlabradě.

BK JIP Pardubice (3. místo, 41 b.) – ČEZ Basketball Nymburk (1. místo, 45 b.).

Kdo je více unavený při náročném programu tří zápasů v jednom týdnu? Posuďte sami. Český mistr, hrál v lotyšské metropoli ve středu, kdežto Pardubice v úterý. Ve sportu ale platí pravidlo, že výhra léčí všechny šrámy. No a JIP, který je na konci těžké třízápasové sérii, prohrál předchozí dvě utkání o dva koše. S Ostravou 65:70 a s Fuenlabradou 73:79. Navíc ho v poslední době kosí zranění.

„Hned na prvním pozápasovém tréninku ve středu ráno jsem se snažil hráčům zdůraznit jejich kvalitní výkon v utkání s Fuenlabradou. Dal jsem jim najevo, že já sám už jsem se zbavil frustrace z prohry a že naopak oceňuji nezměrné úsilí, které jsme do úterního zápasu vložili. Teď se snažím předat týmu svoji natěšenost na nejbližší utkání, která nás čekají. Budou to totiž další skvělá porovnání naší aktuální výkonnosti.,“ těší se na Nymburk a poté na Nižnij Novgorod pardubický kouč Jan Slowiak.

Jako první přichází na řadu Nymburk. Český suverén poslední desetiletky prohrál v letošní sezoně pouze s Děčínem. Nutno podotknout, že tehdy měl v nohách náročný program při prokousáváním do Euroligy.

„Nymburk má menší rozpočet než řada našich soupeřů v Eurochallenge Cupu, přesto myslím, že má silnější a početnější hráčský kádr. To mu dává možnost nechat odpočívat některé hráče a díky tomu může snáze překonávat situace, v jaké jsme se nyní ocitli my. Absence Tomáše Tótha, Michala Čarneckého, Petra Bohačíka a nedávno i Zbyňka Pospíšila jsou pro nás výrazným oslabením. Pro Nymburk by ani ztráta čtyř hráčů základní rotace nemusela znamenat nic zásadního,“ říká pardubický kouč, který k utkání dodává.

„V první řadě musíme k utkání přistoupit jako k souboji rovného s rovným. Pokusit se prodat naše silné stránky. Zároveň je nezbytné nutné, abychom dali do zápasu stejný entuziasmus, jaký jsme vložili do osmifinálového duelu Eurochallenge Cupu s Fuenlabradou.