Pardubice letos poprvé sáhly po osvědčeném Matěji Ferjanovi. K tomuto kroku je vedla okolnost, že Tomáš Suchánek se v poslední době na dráze neobjevuje a přemýšlí o konci kariéry.

„Věřím, že si to Tomáš rozmyslí a na dráhu se vrátí, byla by to škoda, protože v poslední době šla jeho výkonnost nahoru a myslím, že kdyby byl k dispozici ani tentokrát bychom po Matějovi Ferjanovi ještě nesahali,“ říká František Kalina, manažer týmu. Letos poprvé měl k dispozici oba juniory Václava Milíka a René Vidnera, kteří se do sestavy vrátili po zranění.

„Řekl bych, že jsme do závodu nastoupili s optimálním týmem, protože nejsem zastáncem skládat družstvo jenom z cizinců. Pokud se nic mimořádného nestane, tak jsme si možná vyzkoušeli finálovou sestavu,“ řekl Kalina.

Pardubičtí začali závod skvěle a v prvních pěti jízdách nevyhrál jenom junior Milík, ten však ve své první extraligové jízdě v životě přivezl bod. Nadvláda jezdců s půl koněm na hrudi pak pokračovala prakticky celý závod. Ferjan zaváhal jenom jednou, když jej porazil slánský Jedrzejak a stal se nejlepším jezdcem závodu. Bratři Drymlové si také vybrali jednu slabší chvilku, která skončila pádem, ale všechny své zbývající jízdy vyhráli. Výborný výkon předvedl i Hynek Štichauer, který se o ještě lepší bodový výsledek připravil sám, když si v jedné z jízd zapomněl naplno pustit palivo svého motocyklu.

Za pardubickým týmem skončil na druhé pozici pražský Olymp, ten se jako jediný dokázal vítězům alespoň jednou v závodě vyrovnat, když po 10. jízdě srovnal bodový stav mezi oběma týmy, ale v následujících jízdách se Pardubice opět dostali do čela a v závodě triumfovali.

Boj o třetí místo mezi pořádajícím týmem a Slaným, kterému výrazně chyběl zraněný Vaculík, rozhodl až v poslední jízdě domácí Simota, nejlepší jezdec Plzně. Jeho celek tak má stále ještě šanci na účast ve finále.

Poslední dvě otázky této fáze soutěže vyřeší poslední odložený závod, který se uskuteční ve středu 1. července od 19:30 ve Mšeně. Tento závod tak rozhodne o vítězi základní části soutěže mezi Pardubicemi a Slaným a o posledním finalistovi. Pražský Olymp, který je po plzeňském závodě na prvním místě má odjety všechny čtyři závody a ve Mšeně startovat nebude.