Příznivci BK Synthesia v ochozech velmi slušně zaplněné ČEZ Areny trpěli, hostující a nezaujatý divák se rozplýval na výkonem Nymburka. Největší adept na zisk mistrovského titulu opět demonstroval svou sílu a svého soupeře z palubovky sfoukl.

Domácí vstoupili do utkání odvážně a šest minut drželi vysokého favorita na uzdě. Vedli 8:6, ovšem zbytek první čtvrtiny nezvládli střelecky a tento úsek prohráli 2:13. Střelecké trápení pokračovalo i ve druhém kvartálu, který Pardubice prohrály 12:28 a za první poločas zaznamenaly pouze dvadvacet bodů.

Po přestávce byli domácí Nmyburku vyrovnanějším protivníkem. Středočeši si zápas vysloveně užívali, když jjeich akce často připomínal legendární kouzelníky z amerického Haarlemu. V poslední čtvrtině se již Východočeši soustředili na jediný bod, neinkasovat potupnou stovku. Jejich poslední koš zaznamenal Přibyl, který se v poslední vteřině první půle prezentoval fantastickou trojkou z hloubi své poloviny.

Ivan Vojtko, trenér Pardubic: „Do utkání jsme šli s cílem opět neprohrát o třicet bodů. Bohužel po vypadnutí Phillipse nám to v obraně skřípe a tak zkušený soupeř umí skulinek využít. Přitom jsme začali dobře a vyrovnaně, jenže na rozdíl od protivníka nedáváme lehké koše ani trestné hody. Ve druhé čtvrtině jsme se pustili nepochopitelně s Nymburkem do závodění a toho soupeř využil ve snadné skórování. Druhý poločas jsme už odehráli solidně. Ukazuje se, že rozdíl mezi týmy je obrovský.

Muli Katzurin, trenér Nymburka: „Musím své svěřence pochválit za perfektní přístup k utkání. Soupeře jsme nepustili moc do hry díky vynikající obraně, která nám pomohla ke snadnému vítězství. Rovněž v útoku jsme měli několik výborných momentů. Jsem velmi potěšen jakým způsobem jsme utkání zvládli a také tím, že jsem mohl dát příležitost všem hráčům."

BK Synthesia Pardubice – ČEZ Basketball Nymburk 62:93 (10:19, 22:47, 43:71).
Body: Willams 14, Přibyl 13, Novotný 11, Svitek 10, Sanders 8, Gamma 4, Sýkora 2 – Schilb 25, Rančík 13, Sokolovský 11, Benda, Lee a Chán po 8, Nečas 7, Mack a Slezák po 4, Křemen 3, Beneš 2
Rozhodčí: Lukeš, Vondráček, Kurz
Trojky: 4:5
Trestné hody: 24/16 – 23/14
Fauly: 22:20
Pět chyb: 36. Gamma, 40. Sanders (oba Pardubice)
Doskoky celkem: 28:32
Diváků: 3480
Nejlepší hráč: Blake Schilb (Nymburk)
Stav série 0:2