„Domácí vstoupili do utkání famózně. Díky bodovému polštáři získali energii a víru, že tenhle zápas mohou uhrát. Bylo hrozně důležité bylo, že jsme nezazmatkovali a trpělivou hrou se vrátili do zápasu,“ okomentoval úvodní půli pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Jenže ani druhá lichá čtvrtina tohoto utkání Beksu nenašla v dobré herní pohodě a USK ji stejně jako tu první vyhrál o šest. V závěrečném dějství bylo skóre jako na houpačce. Poté co se podařil Východočechům další obrat ve skóre, se nestačili divit. Tři minuty před koncem tak byli v minusu (66:69). V koncovce ale Beksa utáhla obranné šrouby na maximum a také zásluhou zkušeností vydřela další venkovní výhru.

„Už podruhé za sebou jsme velmi dobře bránili. Dokázali jsme si pomoci, což se projevilo i v závěru, kdy jsme domácím v posledních dvou minutách nedovolili skórovat,“ konstatoval potěšeně Tomáš Bartošek.

USK PRAHA – BK JIP PARDUBICE 69:71 (25:19, 40:42, 59:55, 10:16).
Body: Raines 14 a Mareš po 14, Bookert 12, Křivánek 11, Sehnal 10, Tůma 4, Petružela a Madsen po 2 – Burnett a Martin po 15, Pandula 12, Švrdlík 8, Nečas a Kohout po 6, Kent 5, Půlpán 4. Rozhodčí: Hruša, Lukeš, Komprs. Fauly: 17:19. Trestné hody: 16/10 – 19/9. Trojky: 7:6. Doskoky: 27:45. Diváci: 915.

Další známé výsledky 16. kola:
Svitavy - Brno 98:73, Kolín - Ostrava 70:63, Jindřichův Hradec - Ústí nad Labem 89:100, Olomoucko - Nymburk 92:119.