Přesněji řečeno severočeské derby. Jeho vítěz je totiž poslední překážkou na cestě do Final Four. Ústí nad Labem to však nebude, neboť doma podlehlo Děčínu. Takže zítřejší souboj může být v této sezoně posledním vzájemným měřením sil. Bude záležet jestli se Pandy probojují do té vrchní nadstavbové skupiny.

Neděle 17.00: Sluneta Ústí nad Labem – BK JIP Pardubice.
Ústí po výborném vstupu do letošního ročníku Kooperativa NBL poněkud stagnuje. Pardubičtí dlouháni ale jistě mají živě v paměti duel na Dašické, kde je Pandy notně potrápili. Tehdy Beksa udolala protivníka až po prodloužení.

„Očekávám těžký venkovní zápas, protože Ústí chce patřit mezi nejlepších šest týmů a chce hrát v nadstavbě skupinu A1. Nicméně se dá říci, že všechny venkovní zápasy jsou těžké.. Pro nás je to důležité utkání, ve kterém budeme chtít potvrdit předchozí ligové vítězství nad Nymburkem. Ústí je hodně útočný tým, obzvlášť doma dávají hodně bodů. Nebudeme se chtít v jejich hale pouštět do žádných střeleckých dostihů, základem bude jednoznačně naše obrana. Soupeř se nesmí cítit v pohodě," vyhlašuje bojovné plány pardubický pivot Kamil Švrdlík.

Druhý východočeský zástupce ze Svitav hraje v Jindřichově Hradci v pondělí.