Nejbližší víkend bude v Pardubicích ve znamení kvalitních florbalových klání.
Už po jedenácté se zde pět extraligových a prvoligových týmů utká v přípravném turnaji Sokol Cup 2012. Poprvé se bude hrát ve Sportovní hale Dašická, která nejenom florbalistům slouží od září loňského roku.

Turnaj je už nedílnou součástí přípravy týmů před sezonou a také před největším turnajem na světě CZECH OPEN. Prověřit své síly se tentokrát do Pardubic chystají extraligové týmy x3m Team SSK Future Praha, FBC Liberec a FBŠ Bohemians Praha a dva prvoligové TJ VHS Znojmo a domácí Sokol Pardubice. Všechny účastníky čeká opravdu náročný víkend. Týmy se totiž utkají systémem každý s každým na 3 x 20 minut čistého času. Během dvou dnů tak sehrají čtyři utkání. Vstupné po oba dny je pro všechny diváky zdarma.

„Pro nás je turnaj důležitým místem, kde si chceme vyzkoušet nové kluky, kteří se zapojili do letní přípravy. Cheme vidět především pět hráčů, co jsou zde na testech a mohli  bynáš tým posílit." říká trenér pardubického týmu Miroslav Janovský. Pikantní na turnaji je, že se zde potkají všechny čtyři celky, které bojovaly v loňské sezoně o záchranu v extralize. „Černý Petr zbyl bohužel na nás a tento turnaj chceme brát jako první test toho, zda budeme schopni se v nadcházející sezoně do extraligy opět vrátit," dodal pardubický kouč.