Ve všech soutěžích od těch celostátních až po regionální je připraven jízdní řád podle kterého se bude hrát o mistrovské body. O Kooperativa NBL (startuje 10. října) jsme již informovali. Na řadě jsou proto další soutěže, které se budou hrát a ve kterých bude mít Pardubicko zastoupení.

Od podzimu budeme v Pardubicích chodit na dvě první ligy. Nově to bude mužská soutěž ve které se představí BK Pardubice B. V praxi to znamená, že talentovaní mladí hráči, kteří nebyli dosud příliš herně využíváni v KNBL a jezdili hostovat do sousedních klubů, budou nastupovat v domovském, čímž zůstanou na očích trenérům i vedení. Podobně na tom jsou v Brně a Opavě, kde béčka hrála již v minulé sezoně. Pardubický tým je zařazen do skupiny B a do soutěže vstoupí 18. září doma v derby proti Královským Sokolům Hradec Králové.

Ve druhé. lize budeme mít trojí zastoupení. Ve skupině B začnou hrát 10. října o body BVK Holice, BK Přelouč a Tesla Pardubice. Všichni začnou doma: Tesla s Táborem, Holice s béčkem Jindř. Hradce a Přelouč s Radotínským SK.

Obhájce titulu mezi juniory, BK Synthesia, má v úvodu extraligy U19 velmi těžké soupeře: 3. a 4. října se v hale na Dukle střetne s Nymburkem a GBA Sparta. V lize U19 odstartuje Tesla Pardubice ve stejném termínu doma s UP BCM Olomouc.

Kadeti BK Synthesia zahájí v extralize U17 útok na vylepšení pověsti 10. a 11. října doma soubojem s GBA Sparta a Lok. Plzeň. Tesla Pardubice bude v DL U17 hrát v „moravské" skupině a druhý říjnový víkend bude doma hostit SKB Zlín a BC Nový Jičín.

Starší žáci BK Synthesia odstartují žákovskou ligu U15 19. a 20. září v Praze proti BA Sparta a v Nymburku. V žákovské lize U14 bude mít BK Synthesia hned dva zástupce, kteří se v úvodním dvojkole 26. a 27. září sejdou ve vzájemných duelech.

První ligu žen bude opět hrát BK Studánka. Na úvod soutěže pojede do Prahy na BA Sparta (19. září) a do Strakonic (20. září). Cesta na výsluní českého ženského basketbalu ale bude hodně složitá, což potvrdil minulý ročník.

Juniorky Studánky si zahrají ligu U19 a nejprve povede jejich cesta 10. a 11. října do Sadské a Poděbrad. Extraligu budou hrát kadetky U17. Studánka první říjnový víkend zavítá do Prahy na Slovanku a do Litoměřic.

Starší žákyně BK Studánka se představí v ŽL U15 a v základní skupině B začnou 19. a 20. září v Litoměřicích a Jičíně. V nově organizované nadregionální soutěži se ve skupině C představí hráčky BK Přelouč a na úvod si ve stejném termínu zajedou zahrát do Mladé Boleslavi a Brandýsa nad Labem. Nu a konečně v ŽL U14 bude BK Studánka hrát základní skupinu B a odstartuje 3. a 4. října v Praze s BK Prosek a USK Praha.

Oblastní soutěže mají také přichystán bohatý program. Ve Vč. lize mužů bude hrát Přelouč B a ve stejné soutěži žen Přelouč, TJ Pardubičky a SŠB Pardubice. Muži Sokola Pardubice I si opět zahrají oblastní přebor.
Bohaté zastoupení má okres v soutěžích mládeže.