Sedmička koní vyrazila do třetí kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou "výletním" tempem. Až po absolvování Irské lavice na sebe vzal roli lídra Myška a až do cíle před sebe s Lodgian Whistle nikoho nepustili.

"Čekal jsem, jestli se udělá tempo, ale byla to bída s nouzí, tak jsem se toho ujal, protože takhle bych nikam nedojel, a kašlal jsem na ně," řekl Myška v České televizi. "Koník fungoval, byl bych spokojen v poli, pokud by tempo bylo odpovídající a vhodné kvalifikačního dostihu, což se nestalo, tak jsem si jel svoje."

Dlouho vlažného tempa využil i největší outsider závodu Catch Life a s žokejem Janem Faltejskem skončil druhý. Třetí doběhl Talent s Martinem Liškou.

Theophilos vyhrál letošní první kvalifikaci, ale tentokrát v horku s Josefem Bartošem chyboval. "V dostihu byl dobrý, ale u předposlední překážky mu nevyšel krok, udělal velkou chybu v rozhodující chvíli a náskok nechytil," konstatoval Bartoš a k pomalému úvodu dodal: "První dva kilometry to bylo na ostudu, takhle to nemůžeme jezdit."

Závěrečná čtvrtá kvalifikace se poběží za tři týdny. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou by se měla konat 11. října.

Výsledky dostihového mítinku v Pardubicích

Třetí kvalifikace na Velkou pardubickou (5800 m, pětiletí a starší koně, dotace 200.000 korun):

1. Lodgian Whistle (ž. Myška, tr. Myšková, Stáj Jeso), 2. Catch Life, 3. Talent. Čas: 7:56,04. Výrok: jistě - 2 3/4 - 3 1/2. 

Cena města Pardubic - Cena Registany (4150 m, čtyřleté a starší klisny, dotace 120.000 korun):

1. Alegoria (ž. Faltejsek, tr. Derych, stáj Alemmas), 2. Dallina, 3. Apas Rocka. Čas: 5:21,56. Výrok: tuhý boj - kr. hlava - 1. 

Další dostihy:

I. Westernerka (ž. Ferhanov) - Silver Seam - Wise Ruler,

II. Woody (Velek) - Non Stop - Tex,

III. String (ž. Matuský) - Saint Joseph - Hádés,

IV. Chelmsford (ž. Kratochvíl) - Zafiro - Hamis,

VII. Albe Back (Čmiel) - Mustamir - Mizuri,

VIII. Ronaldo King (Čmiel) - Emagoul - Giovanni.