Ve znamení zvratů

Čtvrtfinálové zvraty pokračují. Také ve třetím utkání platilo: Jednou jsi nahoře, jednou jsi dole. Pardubičtí vstoupili do utkání skvostně. Po šesti minutách vedli 9:2. Jenže ještě před koncem první čtvrtiny si domácí vzali výhodu zpět. A pokračovali pěkně zostra. Po třech minutách pláchli Bekse na 26:13. Hosté si uvědomili, že by se v tomto momentu mohl zlomit zápas, a tak se probudili. Takovým způsobem, že odcházeli do kabin s dvoubodovým vedením.

Po dvou minutách třetího kvartálu si vytvořili šestibodový polštář, jenže na jeho konci prohrávali o pět. Ústecký vítr už nezastavili. Ve čtvrtém dějství se rychle propadli do dvojciferné ztráty a už se nenarovnali.

ČTVRTFINÁLE - 3. zápas: SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM – BK JIP PARDUBICE 70:58 (12:11, 30:32, 47:42). Body: Pecka 16, Robinson 12, Votroubek 11, Šotnar 10, Šteffel 7, Singletery 6, Svejcar 5, Šmíd 3 – Švrdlík 14, Kent 11, Welsch a Potoček po 7, Pandula a Spearman po 6, Kohout 3, Nečas a Půlpán po 2. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Lukeš. Fauly: 16:15. Trestné hody: 11/4 – 15/11. Trojky: 12:5. Doskoky: 40:40. Stav série: 2:1.

Čtvrté utkání se hraje v pondělí od 18 hodin znovu v Ústí nad Labem.

Ohlasy po utkání

Tomáš Bartošek, asistent trenéra Pardubic: "Blahopřejeme domácímu týmu k vítězství a zisku druhého bodu. Je to 2:1, série rozhodně nekončí! Dnešní (nedělní) utkání provázelo z naší strany množství chyb. Udělali jsme 15 ztrát, což je ohromně špatné číslo. Byly to navíc chyby nevynucené, v přechodové fázi. Jsme dva na jednoho, tři na jednoho a nezakončíme. Když jsme byli pár bodů v plusu, místo abychom náskok navýšili, tak nás ty chyby srazily a vrátily domácí zpět do hry. Uděláme vše pro to, abychom zítra (v pondělí) předvedli úplně jinou tvář, jiný basketbal a zvítězili."

Antonín Pištěcký, trenér Ústí n. L.: "Děkujeme za gratulace. Rozhodl druhý poločas, což je při pohledu na skóre jasné. Narozdíl od zápasů venku jsme se dokázali vyrovnat Pardubicím na doskoku, což je jeden z klíčů k úspěchu. Druhým klíčem byl fakt, že jsme jim nedovolili dát tolik bodů z rychlých protiútoků. Nemá ale cenu říkat nic navíc, zítra (v pondělí) se začíná znovu od nuly, čeká nás nový zápas. Na závěr bych chtěl strašně moc poděkovat všem fanouškům, kteří dnes (v neděli) přišli. Atmosféra byla úžasná a i hráči obou týmů to jistě vnímali."

Kamil Švrdlík (Pardubice): "Zatím se trápíme v útoku. I dnes (v neděli) jsme udělali spoustu ztrát a špatných rozhodnutí. Toho se musíme vyvarovat, abychom mohli odehrát lepší zápas a zítra (v pondělí) zde zvítězit."

Stanislav Votroubek (Ústí n. L.): "Jsme rádi za druhou výhru. Je hodně vydřená, ale jiné to nebude. Je to play off a já věřím, že zítra (v pondělí) se nám podaří zopakovat stejný výkon. Uvidíme, jak budou hrát Pardubice, série bude nejspíš ještě hodně dlouhá. My se ale těšíme na zítřek a porveme se o třetí výhru."