Druhá prohra je na světě. Pardubičtí basketbalisté nezvládli válečnou vřavu Válečníků. Tři čtvrtiny se drželi soupeře, ovšem v té poslední jim totálně odešla střelba. V prvních pěti minutách skórovali pouze jednou z trestného hodu.

BK Děčín – BK JIP Pardubice 93:78 (15:15, 42:34, 62:65)
Body: Vyoral 16, Tucker 15, Bažant 14, J. Houška 11, Bosák 10, Jiříček 5, Linhart 3, Kaša 2, Landa 1 – Wall 17, Kohout 11, Kotas 10, Bohačík 9, Pandula a Sanders po 8, Půlpán 7, Příhonský 4, Šoula a Škranc po 2.
Trojky: 9:8.
Trestné hody: 21/18 – 29/22. Fauly: 26:21.
Pět chyb: Jiříček, Landa (oba Děčín).
Doskoky: 41:31.

Pardubickým se podařilo před utkáním vrátit do sestavy Kohouta se Škrancem, a tak chyběl pouze Pospíšil. Prvních pět minut jim ovšem moc nevyšlo a soupeř se ujal vedení 15:9. Hosté ale zvýšili agresivitu a ještě do konce první čtvrtiny srovnali. Rovněž druhý kvartál zahájili lépe domácí a Beksa jenom dotahovala. Dlouho neúspěšně, neboť minutu před koncem první půle prohrávala 29:40. V následujících šedesáti vteřinách stáhla manko na osm. Po změně stran se obraz hry neměnil do 27. minuty. Poté Východočeši zatroubili do útoku. Ze stavu 58:62 se dostali na 65:62 po třetí čtvrtce. Místo, aby je tento obrat nabudil, přišel pravý opak. V úvodu závěrečné čtvrtiny jim vyschl střelecký prach a stálo je to výhru. Děčín pláchl protivníkovi za pět minut na rozdíl třinácti bodů. Jeden bod za pět minut je na lídra opravdu málo, a tak mohli Válečníci sehrát kontrolovatelnou koncovku. Ze tří venkovních utkání po sobě tak pardubičtí basketbalisté získali pouze jedno vítězství.