Pojďme začít zápasem dívek. V prvním střetnutí se potkaly Kristýna Tomajková s Julii Paštikovou. Celý zápas by se dal charakterizovat tím, že každou chvilku tahala za pilku jiná dívka. V prvním setu Paštiková působila unaveně a nerozehraně. Tomajková díky tomu diktovala hru. Ve druhém setu se obraz hry obrátil a naopak aktivnější Paštiková set ovládla. Třetí sada už šla opět za Tomajkovou, která si vytvořila náskok 4:0. Paštiková sice přidala razanci, ale její hra neměla potřebnou kvalitu a z postupu se tak radovala Tomajková.

Druhý zápas dívek měl být perličkou na pomyslném náhrdelníku. Nela Charvátová ale vypadla ze své výborné taktiky, kdy perfektně umí zrychlovat rychlé míče. Charvátová dost chybovala, čehož dokonale využívala Laura Samsonová. Ta potvrdila svoji roli na Juniorce a zaslouženě postoupila do finále.

Největší překvapení přišlo v zápase mezi chlapci. Nasazená jednička Maxim Mrva procházel turnajem bez žádných problémů, ale náhle v semifinále narazil. Ve druhém setu za stavu 3:3 dostal prasátko ve výměně při mínus brejkbolu. Filip hrál velmi dobře, byl soustředěný, především z bekhendu byl téměř bezchybný. Těžký zápas se mu podařilo doservírovat až napodruhé. Filip narozdíl od Mrvy měl silnější vůli vyhrát a bojovat o každý míč, i proto se podívá do finále pravě on. 

Ve druhém semifinálovém utkání chlapců se hrálo přesně podle predikcí. Kusý hrál možná zatím svůj nejdůležitější zápas života a nutno říct, že nehrál špatně. Jak to však bývá, tak v důležitých bodech neměl dost sebevědomí, aby je získal pro sebe. Brunclík ukázal své kvality a ve výměnách byl lepší. Utkání měl pod kontrolou a zaslouženě si došel do finále.

Pardubická juniorka - semifinále

Dívky: Tomajková - Paštiková 2:1 (6:2, 2:6, 6:1). Samsonová - Charvátová 2:0 (6:1, 6:1). 

Chlapci: Brunclík - Kusý 2:0 (6:2, 6:4). Filip - Mrva 2:0 (6:3, 7:5).