Spolumajitelem nadějné klisny Archea je známý hradecký chovatel koní Luděk Lekeš. Archea poběží v barvách stáje Elektro Vasuri Kolesa Václava Sůry. Není bez zajímavosti, že stejný závod na 3300 metrů jako kvalifikační před třemi týdny v Pardubicích s přehledem vyhrála. Vítězně si vedla i v italském

Meranu. V jejím sedle bude žokej Radek Havelka, trenérem je František Holčák.

„Archeu jsme koupili před třemi lety od polského trenéra Walického ze stáje Varšava. Musím se přiznat, že jsme ji sledovali delší dobu s tím, že bychom ji rádi nasadili do závodu v Pardubicích. Podle mého názoru je žhavou kandidátkou a má naději ve svých sedmi letech se prosadit do hlavního dostihu Velké pardubické,“ tvrdí Luděk Lekeš.

Archea je prý koňskou krasavicí, je velmi milá a má odvážné srdce bojovníka s nezkrotnou touhou vyhrávat. „Proto jí říkáme klisnohřebec, neboť takové vlastnosti mívají hřebci,“ dodává.

Je přesvědčen, že za dva roky o Archee uslyšíme ve Velké pardubické. Rodina Lekešů chová v Dolním Přímu čtyři koně. Luděk Lekeš starší zde měl dlouho v koňském důchodu několikanásobného úspěšného účastníka „Velké“ ruského koně Garnizona.