Pardubice – Postrach soupeřů. Pardubičtí florbalisté na koho v poslední době narazí, toho počastují výhrou se dvěma ciframi u svého jména. Výjimku netvořilo ani torzo ze severu Moravy.

1. liga mužů: Sokol Pardubice vs. Paskov Saurians 10:4 (2:1, 5:1, 3:2). Branky domácích: 4. Matys (Dlesk), 13. Bahník (Janeček), 25. Lisa (Teichman), 32. Bahník (Janeček), 37. Burian (Lisa), 39. Formánek (Ďopan), 20. Brychta (Dlesk), 58. Teichman (Burian), 60. Lisa (Bahník), 60. Teichman. Sestava: Vítek – Ďopan, Brychta, Šťastný, Lutonský – Kareš (od 41. min Krigovský), Bahník, Janeček – Lisa, Teichman, Burian – Matys, Dlesk (od 41. min Chmelař), Formánek.

Sokol ovládl každou třetinu. Na druhou stranu hrál proti pouhým devíti statečným soupeře, kteří na zápas dorazili. Pro vítězství nemusel předvést ani zdaleka stoprocentní výkon.
„Každou chvíli od někoho slyším, že se první liga vyrovnává extralize. Není to pravda. Ať už se podíváme na úroveň týmů, jak jsou kondičně a takticky připravené, jak jsou pořádané zápasy, atd. O úrovni svědčí i to, v jakém počtu jezdí Paskov na zápasy. Přitom snaha mu nechybí, hráče ve svém středu špatné nemá, ale v tomto počtu by se zápasy na prvoligové úrovni opravdu hrát neměly," kroutí hlavou pardubický trenér Miroslav Janovský.

Velkou otázku bylo, který z pardubických hráčů vstřelí stou branku Sokola v této sezoně. Před zápasem měli na svém kontě 97 branek. Magické jubilem trefil v čase 24:30 útočník Jaromír Lisa.
„Vůbec jsem si to v tu chvíli neuvědomil. Je to pěkné, ale jenom by mě zajímalo, kolik mě gól bude stát do týmové kasy. Myslím si, že mi to pokladník pěkně spočítá," usmívá se Lisa, pro kterého to byl už třináctý gól v sezoně, celkově pak jedenadvacátý bod.

Pardubice desetigólovým přídělem potvrdily, že jsou jasně nejofenzivnějším týmem soutěže. Na svém kontě mají už 107 vstřelených gólů, což při dvanácti odehraných zápasech dělá téměř devět branek na zápas. Hráči Sokola přesto nevládnou statistikám první ligy. V první desítce je na pátém místě pouze Jakub Burian (11 gólů a 14 asistencí).

„Považuji to rozhodně za výhodu. Zodpovědnost za góly máme rozloženou na více hráčích a branky dávají pravidelně všechny tři útoky. Důkazem je to, že mezi první čtyřicítkou máme osm kluků, což je perfektní bilance. Navíc všichni mají průměr více než gólu na zápas. Těší mě také to, že máme ofenzivní obránce. To je další z předpokladů úspěchu. Teď jenom vylepšit naši defenzivní práci," má jasno  trenér Janovský. (zz)