O vystoupení českých reprezentantů informuje trenér mládeže Pavel Hora.

Hned první den zazněla naše hymna čtyřikrát. V dívkách se v pásmu 144 MHz stala mistryní Evropy Pavla Horová, když druhé místo odsadila Alžběta Léharová (obě SZTM ROB Pardubice). Společně s Martinou Dvořákovou získaly zlatou medaili ve družstvech.

V chlapcích zvítězil Ondřej Šimáček, druhé místo obsadil jeho mladší bratr Martin Šimáček (oba Pardubice). Společně s Václavem Polákem si za své výkony vysloužili zlatou odměnu.

Na pásmu 3,5 MHz byla v dívkách úspěšnější Léharová, která skončila na druhém místě. Hned za ní se umístila Horová. Jako tým vybojovaly opět zlatou medaili. Druhé družstvo ve složení Petra Lněničková, Petra Sádlová (obě Pardubice) a Anna Oplová získalo bronz.

V chlapcích znovu zvítězil Ondřej Šimáček a na třetím místě skončil Matěj Sommer (oba Pardubice). V družstvech byl úspěšnější tým ve složení Sommer, Jakub Šrom a Edie Matins, který obsadil druhé místo.

Česká republika se tak stala nejúspěšnějším týmem a velkou zásluhou pardubických závodníků získala třináct medailí – 6 zlatých, 4 stříbrné a 3 bronzové.