Dostihová sezona tradičně startuje ve sváteční den, v pondělí 8. května. První z dostihových dnů je odrazovým můstkem pro vrchol překážkových dostihů – Velkou pardubickou. Také ta má v termínové listině stálé místo, druhou říjnovou neděli. Předcházet jí bude čtyřdílný seriál kvalifikací prostřídaný dalšími dostihovými mítinky.

„Po několika letech se na přání „koňáků" vracíme k pořádání Letního dostihového dne. Uskuteční se uprostřed prázdnin a obohatí tak letní nabídku dostihů v Česku. Bude prezentován jako „Majitelský dostihový den" a hlavním dostihem by měla být Cena Josefa Váni," prozrazuje ředitel Dostihového spolku Martin Korba.

TŘI MISTROVSTVÍ REPUBLIKY
Za pozvání určitě stojí i mistrovství republiky, která se na závodišti konají. Opět po roce se Pardubice stanou centrem pro jezdce všestrannosti a také místem konání šampionátu koňských spřežení. Třetí mistrovství bude patřit koním původem z Tyrolska, roztomilým haflingům.

Pondělní program:13:00 Cena proutěnkářů
13:30 Cena mladých jezdců
14:15 Cena firmy Petr Novotný
15:00 Irish Ambassador´s Gold Cup supported by EASYFIX
15:35 Cena města Pardubic – úvodní cross country
16:10 Cena Dne vítězství
16:45 Cena Dostihového klubu
17:20 Cena Dostihového spolku


„Zveme také na výstavu Koně v akci, která je po Velké pardubické druhou nejnavštěvovanější akcí. Letos bude třídenní. A nesmíme zapomenout ani na další sportovní a kulturní akce – různé atletické běhy a krosy, Hubertovu jízdu či hudební a gurmánské festivaly," přidává pozvánku Martin Korba.

Dostihový spolek se letos ale nezaměřil jen na program sezony. Chce ještě více zmodernizovat areál závodiště a vylepšit prostředí pro návštěvníky i aktivní účastníky závodů. Jednou z největších novinek je nový brand. Společnost Dostihový spolek má poprvé v historii své logo, které je navíc moderní, jednoduché i dynamické současně.

Moderní logo ale určitě není jedinou změnou letošní sezony. „Novinek, které se dotknou návštěvníků závodiště, máme mnohem více. Zcela určitě přivítají rozšíření míst k sezení díky novým mobilním tribunám, nebo rekonstrukce sociálního zařízení. Budeme pokračovat i v rekonstrukcích stájí. Nechci předbíhat, ale je hotový projekt nového kolbiště a nově i úprava parkoviště uprostřed areálu. Díky podpoře vedení majoritního vlastníka města Pardubice v čele s Martinem Charvátem a zastupiteli, kteří ví, co v pardubickém závodišti mají za potenciál, budou snad tyto projekty realizovány co nejdříve to půjde," dodává Korba s tím, že s dobou půjde i technické vybavení závodiště zejména pro potřeby dostihového dění.

„Modernizujeme vnitřní televizní okruh, budeme mít nové LED obrazovky s rozlišením, jaké je standardem na top závodištích, a připravujeme novou fan zónu, kde diváci budou mít přehled o dění na dráze i v paddocku."

Nová sezona na pardubickém závodišti nabídne deset dostihových dní, a hned při tom prvním jsou servírovány dva vrcholy. Celkem by mělo být k vidění na travnatém oválu sto koní. V 15 hodin bude odstartován Irish Ambassador's Gold Cup supported by Easyfix na 3900 metrů s devítkou účastníků. Klasická steeplechase je u nás stále trochu popelkou, ale tentokrát to žádná procházka růžovým sadem nebude, konkurence je velmi kvalitní.

Úvodní cross country na 4500 metrů bude odstartována o 35 minut později a také zde najdeme zajímavá jména. Jako první musí padnout jméno vítěze Velké pardubické z roku 2015 Ribelina. Jedním z největších talentů pro krosové dostihy je i francouzský rodák Marmiton.