Ideální okamžik. První měsíc nového roku nabízí prostor na různá hodnocení, bilancování toho starého. V tomto ohledu jsou velmi pilní atletičtí činovníci. Na nich je, aby zhodnotili výsledky jednotlivců i družstev v rámci oddílů, krajů, i celé České republiky.
Funkcionáři Pardubického krajského atletického svazu. Předložili na své závěrečné schůzi dvanáct sportovců, kteří nejvíce na mezinárodním poli i na českých šampionátech propagovali královnu sportu jejich regionu.

Největší zastoupení z krajských oddílů měla tradičně Hvězda SKP Pardubice. Z tuctu vyhodnocených jí patřilo hned devět míst. Mezi dospělými si místo na slunci vydobyli tři čeští reprezentanti:  koulař Antonín Žalský jako jediný účastník mistrovství světa ze zástupců Pardubického kraje, nejlepší česká koulařka a účastnice mistrovství Evropy družstev Jana Kárníková a běžkyně na střední a dlouhé tratě Kristiina Mäki, která vede české tabulky v těchto disciplínách.
V kategorii do 22 let byli vyhodnoceni mistr České republiky v chůzi na 50 km Lukáš Gdula a vytrvalec s úspěchy především v běhu do vrchu a přespolních bězích Jan Janů.

V mládežnických kategoriích se nejvýše prosadil úspěšný účastník mistrovství světa v běhu do vrchu Dominik Kubec, účastník světového šampionátu (disciplína hod kladivem) Jaroslav Lauterkranc a také nejlepší česká běžkyně na 1500 m, která se představila na Evropském olympijském festivalu mládeže, Veronika Kupková.

V žákovské kategorii jasně potvrdil své vedoucí postavení mezi chodci Tomáš Gdula. Pardubická atletika se opět ukázala v tom nejlepším světle a zařadila se svými výsledky mezi nejlepší České atletické oddíly.