Jedná se o největší atletická akci v celých východních Čechách. Na Městském atletickém stadionu se uskuteční další ročník prestižního závodu, jehož pořadatelem je l Hvězda Pardubice.

„Sportovní příznivce můžeme pozvat na dvanáct hlavních disciplín pro dospělé a k tomu na devět vložených disciplín žactva. Jednotlivé disciplíny jsou koncipovány opět jako Velké a Malé ceny pardubických firem a společností, které společně s městem Pardubice a dalšími partnery podpořily tuto významnou sportovní akci,“ uvedla Jana Kárníková, místopředsedkyně Hvězdy Pardubice a manažerka tohoto mítinku.

V 16.00 hodin začínají v rámci předprogramu: 100 metrů překážek žákyň a dálka žen, která proběhne jako Malá cena společnosti BAUSET CZ, a.s.. O deset minut později nastoupí žákyně ve sprintu na 60 metrů a v 16.20 na té samé trati žáci a na 150 m se objeví žákyně.

V půl páté se uskuteční slavnostní zahájení a odstartuje hlavní program, kde se hned v úvodu představí silné ženy kladivářky. Hod kladivem proběhne jako Velká cena společnosti AR CREDIT, s.r.o. a tato disciplína je vždy kvalitně obsazena. Účast přislíbila i držitelka českého rekordu v hodu kladivem, Kateřina Šafránková.

Ve stejný čas nastoupí i silní muži ve vrhu koulí ve VC VÁGNER COLOR, s.r.o., zde se představí domácí závodník Jan Touš a pokusí se probojovat mezi nejlepší. Pokračovat budou i soutěže žactva a to během na 150 metrů žáků.

V 16.35 h se představí nejrychlejší sprinterky v MC TRANSFORM a.s. Lázně Bohdaneč a deset minut na to nastoupí na stometrovou trať muži v MC CODE spol. s r.o., zde budou moci diváci vidět ruského reprezentanta, Ivana Knyshova.

Do svých bojů vstoupí ve VC společnosti Služby města Pardubic, a.s. trojskokané. I zde bude mít velmi kvalitní zastoupení domácí Hvězda Pardubice, jejíž barvy bude hájit jeden z nejlepších českých trojskokanů, Jiří Vondráček. Konkurentem mu však bude kvalitní polský závodník Adrian Swiderski, který je i držitelem rekordu tohoto mítinku.

Od 17 hodin se bude opět běhat na oválu, VC Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s. patří trati 600 metrů žen, a uvidíme zde mimo jiné i domácí závodnice.

Deset minut po ženách se na 600 metrů vydají i muži ve VC AGROMETALL s.r.o., Hvězda Pardubice má tradičně kvalitní běžce a jistě se budou chtít na domácí půdě předvést co nejlépe.

Ve čtvrt na šest se na hlavní ploše roztočí diskaři ve VC KAVON CZ s.r.o., ze zahraničních závodníků je přihlášen Ifran Shamsuddin z Malajsie, který se již stává pravidelným účastníkem pardubického mítinku a vždy se umisťuje na stupních vítězů.

V 17.20 pak proběhnou vložené štafetové běhy pro žáky a žákyně na 4 x 60 metrů. Deset minut na to se poběží žákovské štafety na trati 4 x 300 metrů.

Poslední disciplíny hlavního programu odstartují v půl šesté. Dálka mužů jako VC ELREG Pardubice s.r.o., kde se opět představí skvělí skokané, Jiří Vondráček a Adrian Swiderski.

Koule žen se odvine jako VC Hvězda Pardubice z.s. A konečně kladivo mužů, kde již také máme nahlášenu zahraniční účast.

Ve VC KVIS Pardubice a.s. se mimo skvělých domácích borců představí i ukrajinský závodník Volodymyr Myslyvchuk. Otazník zatím zůstává nad účastí skvělého domácího juniora, Jana Doležálka, který se jen dva dny před mítinkem vrací z úspěšného vystoupení na Mistrovství světa juniorů, kde vytvořil nový národní rekord v hodu kladivem.

„I přes současnou problematickou situace s cestováním kvůli covidu, by se měl letošní ročník uskutečnit za účasti nejen domácích, ale i zahraničních reprezentantů,“ pochvaluje si.

Pro všechny příchozí platí dodržování vládních nařízení proti šíření nákazy Covid-19. Před vstupem je možné nechat si zhotovit antigenní test. 

„Věříme, že si diváci užijí výkony, které budou předvádět zahraniční i čeští reprezentanti,“ láká Kárníková příznivce do ochozů.