Královští sokoli ze sebe vydali maximum. Přesně, jak před derby slibovali. Nevypustili jediný míč, jediný souboj. Pardubický favorit se na vítězství 85:75 tvrdě nadřel.

Misky vah se překlopily až na konci třetí čtvrtiny. Do té doby Hradec překvapivě vedl. Nutno podotknout, že zaslouženě. Zářil především pivot Pavol Lošanský. Pro obranu soupeře byl opravdovým strašákem. Nevykolejil ho ani nepříjemný střet s Davidem Škrancem těsně před poločasem, z něhož si odnesl čtyři stehy a obrovskou bouli na čele.

Hostům pomohl k obratu důrazný přestávkový proslov kouče Levella Sanderse. ,,Musel jsem zvýšit hlas. Dostali jsme za dvě čtvrtiny přes padesát bodů, což bylo strašně moc. Ve druhé půli přišlo rapidní zlepšení. Začali jsme hrát svou hru, byli jsme agresivnější, dravější a skóre otočili,“ konstatoval už spokojeně po zápase.

Ve 36. minutě se sice Hradečtí po Sedmákově koši a proměněném trestném hodu přiblížili na pět bodů (67:72), ale víc už nedokázali. Odpor definitivně zlomila Škrancova trojka, po níž hosté odskočili na jedenáctibodový rozdíl 67:78.

,,Přes prohru jsem na kluky hrdý. Odehráli jsme skvělý první poločas. Dokonale jsme využili menší koncentrovanosti Pardubic v obraně. Po přestávce už ukázaly kvalitu, postupně přebíraly zápas do svých rukou. Nás bohužel ve zlomových okamžicích provázela malinko smůla, kdy jsme nedali jasné koše. Mohli jsme se držet o něco déle. Přesto si myslím, že diváci viděli velice pěkný zápas. Výkon je pro nás do budoucna povzbuzením,“ poznamenal trenér domácího celku Lubomír Peterka.

Kooperativa NBL - 14. kolo: Kingspan Královští sokoli Hradec Králové – BK JIP Pardubice 75:85 (31:28, 51:46, 59:63). Body: Lošonský 21, Sedmák 21, O. Peterka 9, Rikalo 8, Hampl 7, Canda 6, Kolář 2, Andres 1 – Jackson 14, Půlpán 14, Švrdlík 14, McGaughey 12, Williams 10, Škranc 8, Potoček 5, Benjamin 4, Kohout 2, Nečas 2. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Baudyš. Trojky: 5:8. Fauly: 20:24.Trestné hody: 27/20 – 17/13. Doskoky: 42:44. Diváci: 270..

Kateřina Siniaková. Galavečer k anketě Zlatý kanár 2018 v hale TJ Spartak Přerov.