Na tuto soutěž se pravidelně sjíždějí judisté z celého regionu povodí Labe. Tentokrát se prezentovalo 257 borečků ze sedmnácti oddílů.

„Polabská liga je velmi dobře obsazované klání mladých judistů. Již při loňském klání se začali naši borci razantně tlačit na přední příčky. V tomto ročníku jsme sice čekali kvalitativní nárůst, ale už první výsledky trenérům vyrazily dech. Co nástup našeho borce na tatami, to vítězství,“ pochvaloval si své ovečky předseda pardubického Judoklubu Vladimír Svoboda.

Hodnocení družstev, které vzniká na základě součtu bodů deseti nejlepších borců, bylo pro Pardubice velice pozitivní, až za plánovanou hranici. „Naše družstvo bylo první, s čímž jsme počítali, ale rozdíl mezi prvním a druhým byl propastný,“ podotkl Svoboda.

Družstva celkem: 1. Judoklub Pardubice 32 bodů, 2. Nový Bydžov 21 bodů, 3. Chlumec nad Cidlinou 20 bodů.

Chlapci mláďata do 24 kg: 1. Patzák, 2. Urban, do 34 kg: 1. Němeček, 2. Malíř, do 38 kg: 1. Pelikán, 3. Kalous, do 42 kg: 3. Snášel, do 46 kg: 3. Štolpa. Mladší žáci do 30 kg: 1. Motyovszký, 3. Vončovský, do 34 kg: 3. Lánský, do 50 kg: 1. Novák, 2. Machač, do 55 kg: 1. Kubelka. Mladší žákyně do 48 kg: 3. Zavřelová (vš. Pardubice).