Stejně jako v loňském roce, kdy vyřadili Nový Jičín. Letos doma nevyzrál na bojovníky s koněm na prsou Kolín. Nejvíce mu škodil pardubický křídelník Maurice Hampton, který nasázel do domácího koše 27 bodů.

BC Kolín – BK JIP Pardubice 69:81 (15:24, 34:38, 49:57).
Body: Machač 22, Barnes a Zuzák po 13, Ličartovský 11, Ames 7, Field 6 – Hampton 27, Arnold 14, O. Peterka 13, Bohačík 11, Čarnecký 8, Černošek 6, Kotas 2.
Trojky: 8:6.
Trestné hody: 12/9 – 18/13.
Fauly: 20:19.
Doskoky: 34:43.
Nejlepší hráč: Hampton.
Stav série: 2:2.

Nechceme ještě na dovolenou! Tento pokřik zazněl unisono z pardubické kabiny těsně před utkáním. A na palubovce to bylo znát. Domácí se sice ujali vedení 3:0, ovšem po čtyřech minutách vedly Pardubice 8:3. A za další dvě minuty už měly dvojciferný náskok. Ten si udržovaly až do konce první čtvrtiny. Jenže Kolínští nejsou v letošní sezoně žádná „ořezávátka". V polovině druhého dějství svítilo na ukazateli skóre 32:32. Ale hosté se tentokrát nenechali stíhací jízdou znervóznit a soupeře přes sebe už nepustili.


Vyšel jim i úvod třetí čtvrtiny. Ujali se sedmibodového vedení a přestože Středočeši znovu vyrovnali, závěr této části ovládla Beksa. Půl minuty před koncem měla k dobru deset bodů. Závěrečný kvartál zahájil rychlou trojkou Hampton. Pak se připomněli také domácí trojkaři, kteří stáhli manko na čtyři body. Scénář minulého kolínského utkání se ale neopakoval. Pardubice na každý koš odpovídaly, čímž soupeře znervózňovaly. V polovině poslední části domácí střelecky odpadli a pardubický kůň nakonec dokráčel k vítězství.

„Pro náš tým byl extrémně důležitý vstup do zápasu. Soupeř sice zahájil trojkou, ovšem pak už jsme ho ani jednou nepustili do vedení. Všichni hráči předvedli nejbojovnější výkon sezony. To byl základ všeho.  I když se nám chvílemi nedařilo, tak kluci dřeli, skákali pro míče za reklamní panely. Také proto jsme dominovali na doskoku, kde jsme měli asi o deset získaných míčů více. Obětavý výkon nás udržel ve hře o postup do semifinále," radoval se tiskový mluvčí pardubického klubu René Peška.

Rozhodující bitva se odehraje v pátek od 20 hodin v pardubické ČEZ Areně.