Pardubický klub se totiž přihlásil do nově vzniklé soutěže FIBA Europe Cup a byl přijat. Znamená to, že se do Evropy vrací po pěti letech. Už tehdy postupem ze skupiny neudělal svému městu ani českému basketbalu ostudu.

FIBA Europe Cup ovšem bude úplně jiná káva, než domácí Kooperativa NBL.

„Určitě se jedná o velký skok mezi oběma soutěžemi. Nicméně jedině takovým velkým skokem se můžeme posunout mezi reálný basketbal, který se hraje v Evropě. Od soupeřů očekáváme kvalitu někde na úrovni Nymburku. S tím jsme ale do toho šli. Je to pro nás motivace a výzva zároveň," tlumočí názor z klubu jeho generální manažer Martin Marek.

Přes silně obsazenou účast byly Pardubice nasazeny do základní skupiny, čímž se vyhnuly kvalifikaci.

„Hrozně si toho vážíme. I toho, že se můžeme poměřit s protivníky, kteří už mají velké zkušenosti s mezinárodním basketbalem," říká Marek.

Jeho tým se střetne s kyperským Apoelem Nikósia (doma 19.10., venku 9.11.), s běloruským Cmoki Minsk (doma 26.10., venku 16.11.) a s litevským BC Šiauliai (doma 23.11., venku 1.11.). Ze základních skupin postoupí první dva a dva nejlepší na třetích místech.

„Chceme se prezentovat co nejsebevědomějším výkonem. Jestli máme pomýšlet na postup, musíme se snažit vítězit doma. Hned ve středu budeme mít možnost soutěž dobře rozehrát. Uspět však v poli samých vlčáků, to bude opravdu velmi těžké," podotýká Martin Marek.

Jak je známo šelmy mají ostré zuby a drápy. Pozor ale na koňská kopyta…