Před dvěma měsíci v Otopeni na evropském juniorském šampionátu bral Daniel Gracík zlato a stříbro a ve svém medailovém tažení pokračuje i v podhůří And v Limě.

Sedmnáctiletý pardubický plavec šel krok za krokem za svým dalším parádním úspěchem. Z rozplaveb postupoval jako dělený čtvrtý a ze semifinále už druhý.

Ve finálovém závodě byl vpředu Portugalec Diogo Matos Ribeiro, který nakonec i vyhrál, ale za ním svedli krásný souboj o stříbrnou medaili mladý český sprinter se svým velkým soupeřem z Otopeni Dánem Puggardem.

V polovině trati byl český mladík před skandinávským rivalem vpředu jen o dvě setiny, ale v cíli za sebou nechal Dána o více než čtyři desetiny. Stříbro tak patří Danielu Gracíkovi, který navíc vylepšil český juniorský rekord o 18 setin sekundy na 52,51.

S výbornou formou se potkal rovněž druhý sedmnáctiletý plavec Miroslav Knedla. Zlínský rodák zatím vybojoval jednu bronzovou medaili a má nakročeno k další.