Po dlouhé době v ligových soutěžích se propadly na krajskou úroveň. Smutnou derniéru si prožily s týmem z města automobilů.
Pardubická děvčata se se soutěží rozloučila prohrami, ale se ctí a po velkém boji. Chtěla přirozeně sedmou Mladou Boleslav porazit a vylepšit tak celkovou, nepříliš dobrou letošní bilanci. Středočešky však přijely v plné zbroji a v dobrém rozpoložení, vyplývajícím z dostatečného bodového náskoku.

2.liga žen:
Sokol Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (25, -22, 24, -20, -7) a 1:3 (11, -24, -23, -17). Sestava: Vavrečková, K. Straková, Němečková, Harčárová, Karanská, Čechová, Dušková, N. Smolná. Kouč Milan Likeš.
„První tři sety úvodního utkání byly vyrovnané. Zvládly jsme  dvě koncovky ze tří a zdálo se, že jsme na dobré cestě k plnému zisku bodů.  Jenže nám nevyšla čtvrtá sada a v tiebreaku jsme se už nedostaly do hry," hodnotila první střetnutí pardubická kapitánka Kateřina Straková, která neopomenula také odvetný duel:
„Začaly jsme impozantně. První set jsme vyhrály rozdílem třídy. Jak už to bývá, snadný zisk nás ukolébal a soupeře to dokonale probudilo. Když jsme těsně prohrály druhou i třetí sadu, došly týmu fyzické síly a Boleslav dovedla i tento zápas do vítězného konce," povzdychla si Kateřina Straková.

Pardubické volejbalistky sestoupily do krajského přeboru z devátého místa, když od posledního Náchoda je dělily tři body.
„S ohledem na to, že za uplynulý rok odešla prakticky celá základní šestka: mateřské dovolené, studium na vysokých školách, za prací, není se čemu ani moc divit. Družstvo je třeba doplnit. Čeká ho tvrdá práce na cestě zpět," tuší předseda pardubického klubu Zdeněk Němeček.
Jedinou příznivou zprávou je skutečnost, že se pardubické juniorky zachránily v první lize. Jinak by se jednalo o tmavě černou sezonu…