Perný den. Píseň s tímto názvem ještě více zvýšila popularitu britské kapely Beatles. No a  kdyby slavní „Brouci" tušili, jak nabitý program čeká v příštích dnech pardubické basketbalisty, museli by složit skladbu s titulem  Perný víkend. A co my víme, třeba by byli ještě slavnější…

Posuďte sami: Dnes se Beksa představí na palubovce mistra, kde jí čeká dohrávka z úvodní čtvrtiny základní části. A hned v neděli zamíří ke krajskému derby do Svitav.

Pátek 18.00: ČEZ Basketball Nymburk (1. místo) – BK JIP Pardubice (4. místo).
Výhoda nebo nevýhoda? Nymburští basketbalisté sehráli ve středu hodně smolný zápas ve druhé fázi Eurocupu. Na „domácí" půdě (v Praze)   prohráli v prodloužení s favorizovaným týmem Chimki Moskva. Přitom český mistr byl krůček od senzace. Tři minuty před koncem vedl o pět bodů a rovněž v samotném závěru základní hrací doby byl v drobném plusu.  V nastavení už ale Nymburk  ruskému soupeři nestačil.
Ale vraťme se k úvodní otázce.  V jakém rozpoložení se asi bude dnes český suverén posledních deseti let nacházet?   Dokáže se oprostit od obrovského zklamání z utkání s „Chemiky" a na Pardubice vletí pořádně naštvaný a nabuzený nebo i na takového velikána může dolehnout splín? Odpověď nabídne střet tradičních rivalů.

„V krátkém časovém horizontu, vlastně během necelých čtyř týdnů podruhé, opět nastoupíme proti lídru české ligy. V domácím utkání jsme odehráli dobré úseky, v nichž jsme byli Středočechům vyrovnaným soupeřem, a právě na tyto pasáže bychom chtěli navázat. Nymburk má za sebou těžký středeční zápas s Chimki Moskva a zřejmě musíme počítat s jinou rotací hráčů. Máme vysledované, že trenér Kemzura dává v Mattoni NBL příležitost hlavně českým basketbalistům," podotýká pardubický kouč Dušan Bohunický.

Dnešní polabské derby se dá označit za sportovní šlágr v pátečním programu. Nejenže se spolu potkají první a čtvrtý tým Mattoni NBL, obě družstva také mají v poslední době formu jako hrom. Kromě Nymburku, který  momentálně stačí evropským konkurentům (nedávno porazil italského obra ze Sieny) se daří i pardubickým basketbalistům. Ve druhé polovině základní části prohráli pouze jednou, v Opavě. Jinak dobyli děčínskou tvrz, na Dukle zmasakrovali Jindřichův Hradec a hlavně v tabulce druhý Prostějov.
Nesníme opomenout ani jeden důležitý fakt. Ve všech zmíněných zápasech chyběla Bekse opora týmu Corey Muirhead a už tři zápasy nenastupuje ani Petr Bohačík. Aby toho nebylo málo se zraněním laboruje Zbyněk Pospíšil.

„Věřím, že na nymburské palubovce odehrajeme kvalitní zápas. Doufat ale nestačí. Musíme teorii podložit činy. Takže, aby se nám to skutečně podařilo, musíme minimalizovat míčové ztráty, dobře si připravovat střelecké pozice, zejména využívat kvalitních clon, abychom se dostávali do otevřených střel. Z pohledu obrany bychom rádi navázali na kvalitní obranný výkon z domácího zápasu s Prostějovem. Bude nutné být odolní ve hře jeden na jednoho a pokrýt útočný doskok domácích," tuší Dušan Bohunický.