Pardubičtí udrželi se soupeřem krok pouze pět minut (10:12). Poté upadli na tři minuty do střeleckého bezvědomí a Opava jim pláchla na 24:10. Po první čtvrtině si domácí příznivci kladli otázku, zda-li mohu hrát jejich miláčci ještě hůř. A odpověď zněla: mohou! Prvních pět minut druhého kvartálu totiž Beksa předváděla naprosto příšerný výkon. Míče jí vypadávaly z rukou a opticky to vypadalo, že hosté hrají v šesti. Při pohledu na světelnou tabuli se zdálo, že se rozbila. Vždyť šest a půl minuty na straně domácích stále svítilo číslo 17. Zatímco Opava se posunula na čtyřicítku. Novou krev do žil vlila Východočechům první trojka.

Po pauze byla vidět zřetelná snaha domácích o dostižení protivníka. Jenže na jejich koš, většinou uměli Slezané odpovědět. Před vstupem do závěrečné periody ztrácela Beksa “jenom“ deset bodů. V jejím se úvodu se konečně vykousala z dvojciferné kaše, ovšem odpověď soka byla rázná. Vrátil se do pohodového plusu a druhou výhru si pohlídal.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): "Nepodařil se nám vstup do utkání. Nebyli jsme tak agresivní jako soupeř, udělali jsme mnoho chyb, mnoho ztrát: 12 bodů pro Opavu po našich ztrátách bylo hrozně moc. Opavě vydařený začátek dodal velké sebevědomí. Ve druhém poločase jsme dřeli v obraně, bojovali jsme, nutili jsme soupeře k těžkým střelám, ale v útoku se nám bohužel nedaří tak, jak bychom si představovali. Neproměňovali jsme šance, které jsme si vytvořili, je to už druhý zápas po sobě, kdy jsme dali kolem 60 bodů, což je hrozně málo. Základní problém je, že i když ubráníme tři útoky Opavy, sami čtyři nebo pět neproměníme. Je to způsobeno i obranou Opavy - hrají v nižší sestavě, jsou rychlí, silní, přebírají nás. Nám však chybí klid ve finální fázi."

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice): "Měli jsme dva domácí zápasy a prohráváme 0-2, což je určitě obrovské zklamání. Nebudeme ale stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Pojedeme na horkou opavskou půdu, kde nás nečeká nic lehkého, ale jak jsem řekl, my nic nevzdáváme. Dneska jsme dostali lekci v efektivitě, Opava když potřebovala dát koš, tak ho dala, zatímco my ne. Zápas se zlomil ve druhé čtvrtině, kdy rozdíl narostl na 20 bodů. I když jsme měli nějaké náznaky, že se vrátíme, tak rozdíl nešel pod 7 bodů. Opava držela otěže zápasu od začátku do konce."

Petr Czudek (trenér BK Opava): "Byl to pro nás těžký zápas, protože uspokojení ze včerejška tam samozřejmě bylo, ale řekli jsme si, že včera byla v naší hře hluchá místa a dnes jsme si to vzali k srdci. První čtvrtina byla z naší strany výborná. Snížili jsme sestavu, byli jsme běhavější. Spoléhali jsme na to, že budeme rotovat v deseti lidech, že budeme mít víc sil a to se ukázalo. Klobouk dolů před Pardubicemi, šly do toho až do konce. Zagresivnili hru, naštěstí nám zahrál výborbě Míra Kvapil, který nejenom že doskakoval, ale dával i důležité body, výborné momenty měl i Kryštof Vlček, který včera vůbec nehrál. To nás trošku semklo. Můj pocit je takový, že jsme byli týmovější, víc jsme si věřili, než Pardubice. Pořád je to ale 2-0. Jedeme domů a je na nás, jestli potvrdíme domácí půdu, nebo ne."

Miroslav Kvapil (hráč BK Opava): "Jsem rád za vítězství. Říkali jsme si, že bychom rádi zopakovali včerejší nástup do třetí čtvrtiny, což se nám povedlo. Zápas jsme začali tak, jako včera druhý poločas. Důležité bylo, že jsme plnili pokyny, které jsmě měli, včetně toho, že jsme se drželi na doskoku. Vedení 2-0 je super."

BK JIP PARDUBICE – BK OPAVA 60:74 (17:28, 27:41, 45:55)
Body: Švrdlík 13, Půlpán 11, Kohout 7, Pandula, Nečas a Kent po 6, Spearman a Welsch po 4, Potoček 3 – Kvapil 17, Šiřina 10, Klečka 9, Jurečka 8, Gniadek a Zbranek po 6, Vlček a Kouřil po 5, Dragoun a Bujnoch po 4. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Jeřáb. Fauly: 18:21. Trestné hody: 19/17 – 18/11. Trojky: 3:5. Doskoky: 48:30. Diváků: 1162. Hráč utkání: Miroslav Kvapil. Stav série: 0:2.

Třetí zápas se hraje v neděli od 18 hodin ve sportovní hale v Opavě.

Basketbalové utkání play off Kooperativy NBL mezi BK JIP Pardubice (v bíločerveném) a BK Opava (ve modrožlutém) v pardubické hale na Dašické.
Pardubice předělaly rčení: Bez trojek do hospody nelez