FIBA EUROPE CUP
1. kolo kvalifikace:
CSU Sibiu – BK JIP Pardubice 78:79 (26:21, 37:36, 54:65).
V první čtvrtině tahali dlouho za delší konec provazu hosté. V úvodu si vypracovali náskok, který si udrželi až do její předposlední minuty. Závěr úvodního dějství však vůbec nezvládli a z vedení 21:18 se dostali do pětibodové ztráty.

Na začátku druhého kvartálu inkasovali trojku a prohrávali 21:29. Pak dvěma rychlými koši snížili, aby se téměř čtyři minuty skóre nehnul ani na jedné straně.

Střelecké mlčení ukončili rumunský tým. Beksa promluvila až po šesti minutách, nicméně si pořádně pustila pusu na špacír. Do konce poločasu nasázela soupeři jedenáct bodů. Soupeři dovolila pouhé dva a do kabin odcházela s nejmenším možným deficitem.

Po změně stran Beksa rychle vyrovnala a remízový stav vydržel tři minuty. Pak Východočeši uháčkovali osmibodovou šňůru a s náskokem si vystačili do konce třetího hracího období.

Jenže na začátku závěrečné části si pardubičtí obři zdřímli, za což zaplatili sérii 0:8. Domácí se zásluhou nejlepšího publika v Rumunsku vrátili do hry, ale peklo uhasilo deset pardubických bodů v řadě. Šňůry však neměly konce. Sibiu naopak zaznamenalo jedenáct bodů v kuse a v poslední minutě se dostali do vedení 78:77. Vítězný koš však trefila Beksa.

Odveta je na programu 27. září od 18 hodin v pardubické Tipsport areně.