Panthers Otrokovice - Sokol Pardubice 6:1 (1:0, 4:1, 1:0). Branky: 9. Matějka (Sovják), 26. Vaněk (Ťopek), 27. Matějka (Ťopek), 29. Ťopek (Hradil), 39. Matějka (Ťopek), 60. Večeřa (Krkoška) 27. Šťastný (Burian).

Prewiev utkání bylo dané dopředu. Zatímco pardubičtí florbalisté hráli pouze o získání sebevědomí před play down, tak domácí borci ve své premiérové sezoně mocně usilovali o postup do vyřazovacích bojů. A na hřišti bylo od úvodních minut znát, komu o zmíněný cíl jde více.

Pět větších či menších příležitostí ještě hosté přežili. V 9. minutě ale už udeřilo. Sovják objevil Matějku a domácí publikem poprvé bouřilo. Definitivní nakročení k play off učinily Otrokovice ve druhé třetině. Během necelých čtyřech minut zatížily pardubické konto třemi góly. V této pasáži se také poprvé a naposled prosadili hosté. Burian našel přihrávkou Šťastného, který se trefil z otočky a snížil na 1:2. Jenže toto skóre dlouho nevydrželo. Domácí ještě do konce druhé třetiny zvýšili svůj náskok až na čtyři góly. Poslední slovo měl sedmnáct vteřin před koncem Večeřa. Společně s ním pak „povečeřely“ celé Otrokovice vysněný postup do play off.

„Gratuluji domácím k postupu,“ konstatoval lakonicky po utkání pardubický kouč Miroslav Janovský.