Sokol Pardubice si díky loňskému zlatu v kategorii PRO zajistil historicky první účast v elitní kategorii.
V základní skupině se potká s Vítkovicemi, švýcarským klubem Köniz 
a švédským Pixbo.

„Všichni se hodně těšíme, nevím, co víc bychom si mohli přát. Hned v základní skupině nás čekají oba loňští finalisté a já věřím, že právě zápasy proti nejlepším týmům světa nám ukáží, kde jsou naše největší rezervy. Zároveň bych si moc přál, aby to pro hráče byl impuls k tomu, aby na sobě ještě více pracovali, abychom se těmto týmům alespoň přiblížili," uvedl trenér Ondřej Vichr.

S florbalem elitní kategorie má zkušenosti jen Martin Zozulák, který si v ní zahrál ještě v dresu pražského Chodova.

„Už dlouho jsem nehrál proti takhle kvalitním soupeřům a sám jsem zvědavý, jak se s tím popereme. Bude to obrovská škola pro všechny naše hráče a jsem rád, že konečně všichni poznají, jak vypadá opravdu top florbal přímo na hřišti," nechal se slyšet Martin Zozulák.

VELKÉ PŘEKVAPENÍ 
NA SOUPISCE MUŽŮ

„Na soupisce pardubických florbalistů je před turnajem třiadvacet hráčů a tři brankáři," sdělil mluvčí klubu Jakub Burian.

Jedno ze jmen by však mohlo překvapit. S číslem sedm bude hrát obránce Adam Štastný, který v A týmu před sezónou skončil.

„Adam měl posledních pár let velké přání, a to zahrát si proti špičkovému švédskému týmu v elitní kategorii Czech Openu. Protože byl součástí loňského zlatého týmu, tak jsme se mu rozhodli vyhovět a zařadit ho do sestavy pro utkání s Pixbem," vysvětlil celou situaci Ondřej Vichr.

V juniorské kategorii budou bojovat o cenné skalpy svěřenci trenéra Ladislava Štancla a do Prahy vyrazil i pardubický ženský tým.