Druhý celek Tipsport Superligy v prvních minutách diktoval tempo hry a svoji převahu vyjádřil gólově. Když ve 13. minutě poslal Hubálek svůj tým do vedení 4:0, s Východočechy to nevypadalo vůbec dobře. Po této brance se ale domácí vzchopili a ještě do konce první dvacetiminutovky dokázali zásluhou Kourka snížit na rozdíl tří branek.

Hráči z Ostravy na přelomu první a druhé třetiny vypadli po dvou vyloučeních z tempa, čehož Sokol využil. Znovu Kourek a poté Petr během prvních sedmi minut druhé části snížili na 3:4. Poté se ovšem přihlásili opět hosté. A čekalo se, že o osudu utkání bude rozhodovat třetí třetina.

Jenže. Oba týmy spíše než se někam hnaly, čekaly na chyby soupeře. Rozuzlení přineslo až rozmezí od 55. do 56. minuty. Domácím hráčům vyšla tato pasáž fantasticky a po rychlých brankách Janečka a Dleska slavili vyrovnání na 5:5. Zápas tedy dospěl až do prodloužení, které však skončilo záhy po jeho začátku.

„I když jsme v polovině první třetiny prohrávali 0:4, tak si nemyslím, že jsme hráli špatně. Po oddechovém čase jsme se uklidnili a také jsme začali proměňovat svoje šance. Kluky musím pochválit za návrat do zápasu, protože proti takovým týmům se to nestává každý den. Ve druhé a třetí třetině jsme byli lepším týmem a mohli jsme získat tři body, za kterými nás hnala skvělá kulisa. Myslím, že se jim zápas musel líbit a byla to skvělá pozvánka na další utkání,“ podotkl pardubický trenér Milan Koubek.

Tipsport Superliga - 16. kolo
Sokol Pardubice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:6 (1:4, 2:1, 2:0 – 0:1)
Branky: 15. Kourek (Dlesk), 22. Kourek (Dlesk), 28. Petr (Škeřík), 55. Janeček (Ďopan), 56. Dlesk (Janeček) – 2. Nehera (Jastřembský), 8. Tokoš (Delong), 12. Hubálek (Rýpar), 13. Hubálek (Rýpar), 33. Hubálek (Jan Šebesta), 61. Delong.
Pardubice: Musil (Levínský) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Škeřík, Lehký, Ďopan, Bílý – Petr, Janeček, Kourek – Teichman, Dlesk, Gregor – O. Pakosta, P. Němeček, Černý – Krigovský, Formánek.