Dnes otevírají druhou kapitolu soutěží na nejstarším kontinentu. A hned na úvod se střetnou asi s největším favoritem na postup ze skupiny 0. Jinak do dalších bojů postupují pouze vítězové skupin a dva nejlepší týmy na druhých místech.

Pardubičtí si své působení ještě více ztížili. Původně totiž měli odehrát dva ze tří zápasů na venkovních palubovkách. Po výměně pořadatelství s maďarským protivníkem pojedou třikrát do cizího prostředí. Na druhou stranu pro Beksu to není nová situace. Tento model totiž absolvovala už v základní skupině.

Pardubičtí dlouháni si pomalu ani nestačili vychutnat sobotní triumf nad Nymburkem. Museli totiž hned přepnout na velikána z říše Galského kohouta. Pau Lacq Orthez je historicky jeden z nejúspěšnějších francouzských klubů s devíti domácími tituly.

„V této skupině osobně očekávám největší kvalitu od francouzského týmu. Orthez je klub, který má dlouhodobé zkušenosti ze všech úrovní pohárů, včetně té euroligové. I ve velmi silné francouzské lize má ty nejvyšší ambice. To samé platí u evropského poháru. Celkově očekávám tým po basketbalové stránce ještě o úroveň výš, než byl Tsmoki Minsk," poukazuje pardubický generální manažer Martin Marek.

Jsou tu však další dravci, kteří poskytnou pardubickému basketbalu porci těžkých a hodnotných střetů.

„Fehérvár patří ke špičce domácí ligy. Neviděl jsem je zatím hrát, ale v základní skupině dokázali porazit francouzský Chalon i portugalskou Benficu. Poslední účastník naší skupiny přichází z rumunské nejvyšší soutěže, která v posledních letech prožívá veliký sportovní i ekonomický vzestup. Dokáže lákat kvalitní hráče z USA a balkánských republik," připomíná Marek.