V tomto týdnu bude posledními závody uzavřena základní část extraligy družstev. Ve středu se na plochodrážním oválu ve Svítkově uskuteční duel mezi AMK ZP Pardubice s AK Slaný. Prvenství Mšena je již nezvratnou skutečností, o druhé místo a tím pádem o pořadatelství druhého semifinále se rozhodne právě v Pardubicích. Domácím jezdcům stačí ke druhému místu i remíza.

Pardubice vysílají do boje tyto jezdce: Jesper Monberg (Dán), Aleš Dryml, Lukáš Dryml, Václav Milík, Tomáš Suchánek, René Vidner a spolehlivým náhradníkem bude Jaroslav Petrák. V sestavě dlouhodobě chybí zraněný Hynek Štichauer.

AK Slaný vysílá do boje družstvo v tomto složení: Robert Kościecha, Slawomir Drabik, Martin Vaculík a Martin Málek. Junior Roman Čejka je zraněn a tak slánský junior bude na startu chybět. V původní nominaci byl i Polák Adrian Miedziński, ale ten nepodal optimální výkon v polské extralize a start v zahraničí má zakázán. Nahradí ho Slawomir Drabik. Jezdcům AK Slaný jde o účast v semifinále play off, a tak lze předpokládat, že se budou doslova rvát o vítězství.

Pardubický celek se téměř s jistotou v semifinále střetne s PSK Olymp Praha. Byl by to souboj dvou historicky nejúspěšnějších celků a proto je důležité, aby se tento semifinálový závod jel ve Svítkově.

Začátek středečního závodu v Pardubicích je v 18 hodin.

Pro zástupce sdělovacích prostředků je ve středu ve Svítkově připraven další program, a to již od 14 hodin v rámci tiskové konference. Budou poskytnuty informace o 62. Zlaté přilbě Pardubic, o Finále MS jezdců do 21 let a o 36. ročníku Zlaté stuhy juniorů.