První den českého národního šampionátu byl pro atletický oddíl Hvězda Pardubice bohužel bez medaile. Jen těsně však unikl bronzový cenný kov běžkyni Barboře Zoubkové. Ta si sice na trati 3 000 metrů vylepšila své osobní maximum na 9:54,09 min, ale v celkovém pořadí obsadila čtvrtou příčku. I další závodník Hvězdy Pardubice měl trochu smůlu, když ho od bran finále dělilo pouhých sedm centimetrů. Jan Touš předvedl v koulařském kruhu nejlépe pokus dlouhý 15,70 m a skončil tak na nepopulární deváté příčce.

Dařilo se však našemu sprinterovi na 400 metrů. Adam smolka předvedl ve svém rozběhu čas 48,00 s a tím si vybojoval postup do nedělního finále. Dalším sprinterem, který se v Ostravě představil byl Jakub Řehounek, ten zvládl nejkratší sprint, tedy 60 m, za 7,05 s a v rámci Mistrovství ČR mu patří 16. místo. Běžec Jan Kalous nastoupil na trati 800 metrů a ačkoli si vylepšil své letošní maximum, čas 1:57,90 min stačil jen na sedmnáctou pozici.

Druhý den Mistrovství České republiky mužů a žen byl pro příznivce Hvězdy Pardubice mnohem radostnější. Adéla Korečková, navázala na tradici skvělých pardubických koulařů. Svůj osobní rekord si dokázala vylepšit v pravou chvíli a díky pokusu dlouhému 14,01 metrů získala zlatou medaili a titul mistra ČR ve vrhu koulí. Je to pro ni skvělý výkon, vždyť její hlavní disciplína je hod kladivem, ve kterém bude již za necelý měsíc reprezentovat Českou republiku na Evropském zimním vrhačském poháru.

Druhým závodníkem, který se představil v neděli v Ostravě je Adam Smolka. Po úspěšném včerejším rozběhu se mu dnes dařilo ještě lépe a dokázal si vylepšit své osobní maximum na 47,87 s, tento čas mu v celkovém pořadí vynesl velmi pěkné šesté místo.