Měli nabito. A vzhledem k soupeřům překvapivě oba východočeští zástupci. Pardubičtí basketbalisté nemuseli utrácet za loveckou výpravu do africké savany. Na Levharty si počíhali doma a s chutí si zastříleli. Svitavy byly pět bodů od udělení stovky domácímu Prostějovu. „Nalitou" smeč v koncovce ale totálně zazdily. Z technické chyby Kohouta vytěžily jediný bod, který stačil jen na vyrovnání skóre…

BK JIP Pardubice – Levharti Chomutov 113:82
(33:21, 64:42, 95:62). Body: Žabas 22, Bohačík 17, Nelson 16, M. Peterka 13, Pospíšil a Muirhead po 11, Kotas 9, Fajfr 7, O. Peterka 3, Čarnecký a Šoula po 2 – Fields 17, Pecka 16, Glover 15, Bašta 8, Hanzlík 7, Bosák a Žampach po 6, Štěpánek 5, Honomichl 2.
Rozhodčí: Vondráček, Kučera, Jeřáb.
Trojky: 7:6.
Trestné hody: 26/20 – 21/14.
Fauly: 22:25.
Pět chyb: 28. Bosák, 34. Glover.
Doskoky: 44:25.
Diváci: 1050.
Nejlepší hráč: Travis Nelson.

Jaký byl největší problém Pardubic? S nadsázkou řečeno překonat stobodovou hranici, když stály před jejím zdoláním… Hodně předčasně ji daly, a to poprvé v sezoně.
Pardubičtí se vyvarovali hluchých míst z posledních domácích zápasů a na Chomutov nastoupili s chutí. Ta je neopustila po celé utkání. Levharti drželi se soupeřem krok do deváté minuty.
„Snažili jsme se vstoupit do tohoto utkání s trochu jinou taktikou než v těch předchozích. Věřili jsme, že se proti Chomutovu budeme prosazovat v útoku, takže jsme si řekli, že to tentokrát obrátíme.   Že naše obrana bude vycházet z útoku, protože obranou jsme se nemohli pořád chytit. A ono se to docela dařilo," usmíval se potutelně po utkání pardubický kouč Jan Slowiak.
Od přelomu prvních dvou period už na palubovce kralovali s plnou parádou domácí. Vždyť za tři kvartály počastovali protivníka pětadevadesáti body. Zatímco v každém z nich dali přes třicet bodů, tak v posledním pouze osmnáct a dokonce ho prohráli. To už jim však nemohou fanoušci zazlívat, protože ve středu je čeká těžká dohrávka s Děčínem.
„Myslím, že jsme odehráli pěkné utkání se spoustou pohledných akcí. Rozložili jsme minuty mezi všechny hráče, což je před náročným programem další velké pozitivum. Nikdo v tomto zápase vyloženě nezklamal. Celkově bych řekl, že zápas s Chomutovem měl z naší strany tempo. Každý musel vidět, že máme velkou chuť hrát," konstatoval potěšeně Slowiak.

BK Prostějov – Qanto Tuři Svitavy 99:95
(22:24, 45:48, 76:71).
Body: Kohout 21, Prášil 18, Venta 14, Slezák 13, Švrdlík 12, Marko 10, Bratčenkov 6, Pandula 5 – Deloach 25, Mróz 24, Moravec 14, Jelínek 12, Miloš 6, Macela 6, Sedlák 4, Teplý 2, Šindelář 2.
Rozhodčí: Paulík, Kapl, Remenec.
Fauly: 28:27.
Pět chyb: Pandula, Kohout – Jelínek.
Doskoky: 30:29.
Trestné hody: 22/16 – 30/22.
Trojky: 9:7.

Tuři zahodili obrovskou příležitost, jak konečně uspět venku. A na palubovce favorita. V problémech se topící Prostějov pustil svého nejlepšího hráče Dufaulta do Ostravy a nastoupil pouze v osmi lidech. Svitavští Deloach a Mróz předčili všechny domácí střelce, ale v ofenzivní podívané to Turům nestačilo. V závěru draze zaplatili za to, že nedokázali pořádně potrestat technickou chybu Kohouta. Dvacet sekund před koncem se naopak trefil Venta (97:95), Tuři pak ztratili míč, museli faulovat, opět Venta proměnil obě šestky a bylo rozhodnuto.
Svitavský lodivod Lubomír Růžička, který dříve působil i na lavičce Orlů, byl zklamaný. Jeho tým totiž sahal na Hané po překvapivém úspěchu.
„Bohužel jsme nehráli příliš dobře v obraně. Koncovka zápasu pak byla hodně o štěstí, a to se od nás odvrátilo," posteskl si svitavský trenér.