Cesta za bronzem
Čtvrtfinále: BK JIP Pardubice – BK Děčín 105:80 (27:14, 54:27, 82:45). Nejvíce bodů: M.  Peterka 23, Faifr 19, Sanders 12, Příhonský, Nelson a Šoukal po 10 – Jiříček 14, Stria 12, Landa 11, Venta 10.
Semifinále: BK JIP Pardubice –  BK Ariete Prostějov 64:86 (12:24, 25:54, 44:74). Nejvíce bodů: Nelson a Peterka po 15, Faifr a Sanders po 7 – J. Bohačík a Bratčenkov po 17, Švrdlík 12, Kratochvíl 11.
O 3. místo: BK JIP Pardubice – BK Opava 92:77 (26:16, 44:31, 68:58). Nejvíce bodů: Nelson 22, M. Peterka 16, Sanders a Čarnecký po 14, Kotas 11, Faifr 10 – Dokoupil 17, Sokolovský a Kramný po 13, Vlček 11.

Horská dráha na Matějské pouti bledne závistí… Pardubičtí basketbalisté předvedli ve Final-8 Poháru České pošty pořádnou houpačku. Mašírovali si to oběma směry. Jízdu zakončili nahoře, takže se jim motala hlava maximálně tak z bronzového opojení. Pravda stříbrnou pozici z loňské sezony neobhájili, ale třetí místo ve vyrovnaném českém poli se musí brát. Všemi deseti.

Otevření vrat, které znamenalo volný vstup na medailovou dráhu, zaručovalo výhru ve  čtvrtfinále. Zápas s Děčínem sliboval vyrovnanou bitvu do poslední vteřiny. A realita? Pardubičtí basketbalisté svého nejčastějšího soka v posledních deseti letech doslova ztrapnili. Semifinálové dveře nebyly vůbec z masivu, nýbrž z nejtenčí překližky…

„Zápas jsme měli hned od začátku pod kontrolou. Využívali jsme hru v podkošovém prostoru, kde skvěle zahráli naši pivoti. Samozřejmě ale museli dostávat míče od rozehrávačů, takže v kolektivní hře vidím základ pro náš vítězství. Nesmíme ovšem zapomenout ani na náš obranný výkon v prvním poločase, kdy jsme Děčínu nedovolili využít jeho útočného potenciálu. Tím jsme mu ztížili situaci a to byl rozhodující faktor. Od konce třetí čtvrtiny jsme nechali dohrát utkání mladší hráče. Soupeř někdy přitlačil v obraně a my jsme se hůře dostávali do nějakých situací. Vážím si ale svého týmu, jak přistoupil k celému zápasu," pochvaloval si po čtvrtfinále pardubický kouč Dušan Bohunický.
Zpět na zem aneb Ve vzdušném prostoru kralují Orli. Boj o finále se stejně jako ten čtvrtfinálový stal jasnou záležitostí. Tentokrát ale ne Pardubic.

„Prostějov nám měl co vracet z posledního ligového zápasu na Dukle, ve kterém jsme ho porazili skoro o třicet. Od úvodních minut byl jednoznačně koncentrovanějším týmem. Rychlost pohybů, jakou se soupeř prezentoval, nám dělala neuvěřitelný problém. Nebyli jsme schopni prostějovské hráče přehrát jak kombinacemi, tak v situacích jeden na jednoho. V první půli se nám nedařila ani zónová obrana. Ve druhém poločase se sice rychlost vyrovnala, nicméně musíme brát v potaz, že Prostějov vedl o třicet bodů," poznamenal kouč.

Zápas o třetí místo se označuje také jako souboj smutných poražených. Pardubičtí basketbalisté se lépe vypořádali s únavou i absencemi a do klubové sbírky přidali další medailový úspěch.
„Do zápasu jsme vstupovali po dvou těžkých zápasech. Tato dvě utkání nás stála spoustu sil. Navíc před závěrečným zápasem odjel domů nemocný Zbyněk Pospíšil, takže rotace hráčů byla velmi úzká. I proto si velmi cením energie, kterou jsme do celého zápasu. Utkání můžu hodnotit kladně. Jak na obranné, tak na útočné polovině hřiště jsem viděl spoustu pozitivních věcí. Dokázali jsme vytvářet tlak na hráče s míčem po celých čtyřicet minut. Velice dobře jsme řešili kombinace pick and roll. Co se týče našeho útoku, dobře jsme distribuovali míč a využívali jsme jednoduché kombinace pick and roll. Z pohledu útoku jsme se opravdu dostávali do jednoduchých situací, které jsme uměli úspěšně řešit," konstatoval potěšitelně Dušan Bohunický, který přidal ještě celkové hodnocení:

„Mým předsezonním přáním bylo postoupit do finále. Tím, že jsme šli do poháru bez dvou klíčových hráčů Coreyho Muirheada a Petra Bohačíka, a problémy měl Travis Nelson, tak se cíle trochu měnily. Velmi si cením vítězství nad Děčínem. Tým  ukázal svoji tvář, troufám si říci, že jsme hráli opravdu výborný basketbal. Proto beru třetí místo jako určitý úspěch. Nicméně nechci to nějak přeceňovat, protože vnitřně jsem si přál finále. Poločasové vyvrcholení tuzemské sezony, za které pokládám právě Český pohár, ukázalo za dané konstelace správné finále mezi Nymburkem a Prostějovem."