Obehraná písnička. Pardubičtí basketbalisté v tomto týdnu vsadili na stejnou šablonu. V prvním poločase nechali soupeře dýchat, ovšem i hned po přestávce mu zacpali nos. Svitavy se proti favoritovi prezentovaly kvalitním výkonem, ale nakonec na něho nestačily.

BK JIP Pardubice – Sluneta Ústí nad Labem  84:69 (12:22, 36:39, 64:57)
Body: Bohačík 20, Sanders a Muirhead po 15, Pospíšil 9, Příhonský 7, M. Peterka, Faifr, Čarnecký a Nelson po 4, Kotas 2 – Šteffel 14,  Mitchell 13, Emerson 11, Krakovič 10, Lewis 8, Steffeck 7, Bejček 6.
Rozhodčí: Kučera, Vondráček, Kapaňa.
Fauly: 20:22. Trestné hody: 22/18 – 15/11.
Trojky: 2:4.
Doskoky:
35:29.
Diváci: 720.
Hvězda zápasu: Lukáš Kotas.
Domácí po slušném začátku sklouzli v první čtvrtině do dvojciferné ztráty. Tu pak doháněli celý první poločas.

V první čtvrtině nás hosté přehrávali v blízkosti koše. My jsme se nedostávali jsme se do situací, které hlásili rozehrávači. Nebyli jsme koncentrovaní a dlouho nám trvalo, než jsme zorganizovali útok," čertil se pardubický kouč Dušan Bohunický.
Ve třetí čtvrtině ale Beksa spustila ofenzivní uragán. Nejenže otočila stav, ale místy vedla až o devatenáct.

„Byli jsme agresivnější v obraně. Klíčovou úlohu sehrál Lukáš Kotas, který získával jednoduché míče. Dostal nás do protiútoků, z nichž jsme snadno skórovali. Dokázali jsme také pokrýt Šteffela a soupeř pak hrál skoro všechny situace z perimetru, který jsme si hlídali," naopak si pochvaloval Bohunický.

Qanto Tuři Svitavy – BK Děčín 74:81
(16:15, 37:43, 53:59). Body: Kyles 19, Jelínek 15, Kornowski 15, Macela 10, Šindelář 6, Harčár 2, Moravec 1 – Stria 19, Venta 19, Bartoň 16, Bosák 9, Jiříček 9, Bažant 4, Hendrych 3, Soukup 2.
Rozhodčí: Hošek, Kec, Jeřáb. Fauly: 19:23.
Trestné hody: 19/15 – 15/12.
Trojky: 9:11.
Doskoky: 34:37.
Diváci: 650.
Hvězda zápasu: Matej Venta.

Byla to dobrá televizní reklama na basketbal. Klíčový byl přelom třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy hosté otočili skóre z 52:49 na 55:66. Tuři se nevzdali, ještě stáhli na 63:66 a za toho stavu dvakrát útočili, ale trojkové pokusy minuli. Naopak na druhé straně se Stria a Venta za tři body trefili a to byly zlomové okamžiky.

„S výkonem jsem vcelku spokojen, ne však s výsledkem. Ve čtvrté čtvrtině rozhodla lepší volba střeleckých pozic, a ta byla na straně Děčína," uvedl kouč Turů Lubomír Růžička.