Nějak se jim to zalíbilo. Pardubičtí basketbalisté podruhé za sebou v domácím utkání naházeli do soupeřova koše trojciferné číslo. Před pohárovým Final Four si navíc pořádně procvičili dvojtakty.

BK JIP Pardubice – MMCITÉ Brno 100:49 (28:19 52:33 72:41).
Body: Pandula 23, Švrdlík 20, Příhonský 16, Wall 13, Půlpán 8, Škranc a Šoukal po 6, Kotas, Nečas, Autrey a Formánek po 2 – Egwuonwu 12, Zachrla 11, Jordan 8 a Jedovnický po 8, Prachař a Prášil po 4, Nehoda 2.
Rozhodčí: Lukeš, Jeřáb, Salvetr.
Trojky: 7:5.
Trestné hody: 21/15 – 10/8.
Fauly: 15:23.
Doskoky: 42:19.
Diváci: 1086.
Nejlepší hráč: Dušan Pandula (Pardubice).

Domácí hned od úvodu zasypávali brněnský kouč přesnými projektily. A v sedmé minutě vedli 24:7. Jihomoravané se vzchopili a ve druhé čtvrtině se přiblížili na rozdíl pouhých šesti bodů. Nicméně to Beksu pořádně nabudilo.

„Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát a pevně věřím, že se vracíme na vítěznou vlnu. Byli jsme si vědomi naší převahy na perimetru. Výborným vstupem jsme rozhodli, rychle jsme vedli a asi bylo rozhodnuto. Na přelomu první a druhé čtvrtiny jsme polevili, začali jsme až moc vymýšlet a Brněnští dokázali zkorigovat," přiznal pardubický kouč Tomáš Bartošek.

Vítr z posledních minut první půle pouštěli pardubičtí obři do obrany soupeře až do konce zápasu. Chvílemi si museli domácí diváci připadat jako na ukázkovém tréninku dvojtaktů. Lehké koše na kontě jejich miláčků přibývaly astronomickou řadou. Výsledkem ničení posledního celku tabulky bylo druhé „kilo" po sobě (před týdnem Svitavy), které trefil tři vteřiny před koncem Příhonský.

„Vstup do druhého poločasu nám vyšel. Hráli jsme to, co jsme měli a náskok neustále narůstal," liboval si Tomáš Bartošek.

Bohemilk Tuři Svitavy – Geosan Kolín 74:63 (17:17, 32:34, 58:53).
Body: Doaks 23, Barker 16, Runsma 15, Jones 12, Teplý 6, Jaroš 2 – Skinner 16, McAchin 12, Vocetka 9, Ličartovský 7, Hunt 5, Glower 4, Bakič 4, Machač 2, Horák 2, Auštrunk 2.

Od úvodu se hrál vyrovnaný duel. V prvním poločase snad ani jeden z týmů nevedl o víc než tři body. Po přestávce si Tuři vypracovalůi jedenáctibodový náskok (49:38), ale hosté na začátku čtvrté čtvrtiny snížili na rozdíl dvou bodů (58:56). Závěr už ale zase patřil domácím.

Další výsledky – 30. kolo: Prostějov – Opava 83:67, Jindřichův Hradec – USK Praha 71:84, Ostrava – Děčín (dnes 20.10)