Přitom třikrát vedli o dvě branky.

V úvodu utkání měl Zlín velký tlak, který zužitkoval ve vedoucí gól. Pardubice se do zápasu dostávaly pomalu a kýžené branky se dočkaly v sedmé minuty. Po zbytek první třetiny se jednalo o tuhý boj a přetahovanou středního pásma.

Skóre se razantně změnilo až na začátku druhé části, kde Mustangové dvakrát v krátkém rozmezí změnili číslice na světelné tabuli. Celá prostřední třetina se ale zvrhla v přestřelku.

Třetí třetina byla o tom, který z týmů udělá první chybu. Pár se jich objevilo, ale žádná jeden nebo ten druhý nepotrestal. Až čtyři minuty před koncem došlo ke sporné situaci, ze které Zlín vytěžil gól. A pardubičtí už neuměli odpovědět.

„Naše taktika přinášela gólové ovoce. Bohužel jsme nedokázali v průběhu reagovat na skóre a více se zaměřit na obranu. Individuální chyby nebo nepovedené zákroky Zlín trestal. Navíc každým gólem si vléval více energie do žil. K situaci před šestou brankou soupeře se nebudu vyjadřovat. Byla to prostě fatální chyba, ovšem ne našeho hráče,“ pravil kulantně pardubický . trenér Michal Tereska.

Malou náplastí mu může být fakt, že nejlepším hráčem ligy byl zvolen jeho Pavel Kubeš. Rovněž nejlepší střelec, Bernard Hering, hájí červenobílé barvy. No a v pětičlenném all stars se ke dvěma zmíněným přidal ještě Pavel Doležal. Čtvrtým oceněným Mustangem byl i zdravý hrající Marek Michalec.

„Kdo sledoval celou sezonu viděl naše odhodlání a zase o kousek více toho sledge hokejového umění. Moc velké díky patří sponzorům a fanouškům, kteří náš tým podporují nejen na domácích zápasech, ale i venkovních. Hokejová sezona je finančně náročná a my jsme amatéři, kde si většina kluků prošla nějakým životním či zdravotním dramatem. A kteří musejí i přes to pracovat a spojit své povinnosti s plným klubovým nasazením. Někdy i po nocích. Za to patří klukům dík,“ chválí Tereska.

SHK Mustangové AUTO IN Pardubice – SHK LAPP Zlín 5:7 (1:1, 4:4, 0:2).
Branky: 2. Hábl, 20. Šafránek (Julina), 25. Julina, 29. Ligda (Palát), 30. Šafránek (Hábl), 42. Šafránek (Hábl), 45. Joppa (Ligda) – 7. Kubeš (Hering), 16. Kubeš (Hering), 16. Hering, 24. Hering (Kubeš), 27. Hering (Michalec). Pardubice: Boček – Štěpják, Kvoch, Kubeš, R. Buhr – Motyčka, Kolek, Hýbner, Michalec, V. Buhr, Hering, Doležal, Kořínek, Chudomský, Ledvinka.