V nižších soutěžích dominoval Petr Chvojka s Goyou. Dvojice z Jezdeckého klubu Chvojka Stolany jako jediná zvládla parkur s překážkami do 70 centimetrů bez trestného bodu. Vítězství si zopakovala na překážkách do 90 centimetrů. Základní kolo zvládla čistě stejně jako Jaroslav Kadavý se Savanou (JK Smrček). V následném rozeskakování byl Chvojka s Goyou opět bezchybný, zatímco jeho soupeř nasbíral čtyři trestné body.

Vyšší soutěže se změnily v souboj Tomáše Kociána s Bentem (SK Hlavice) a Václava Šmatolána s Vibrací (JK Šmaspol Hořice). Obě dvojice posbíraly po jednom vítězství a jednom druhém místě.

Parkur s překážkami do 100 centimetrů zvládly obě dvojice bez trestného bodu. Bezchybní byly i v rozeskakování. Šmatolán s Vibrací však zajel o čtyři vteřiny lepší čas a zvítězil.

V nejtěžším parkuru s překážkami do 110 centimetrů si pořadí vyměnily. Kocián s Bentem jako jediní předvedli bezchybný výkon a vybojovali první místo. Šmatolán s Vibrací skončil druhý a navíc s Basporem obsadil třetí příčku.

Seriál Hobby soutěží v parkurovém skákání bude na pískovém kolbišti na pardubickém závodišti pokračovat v následujících středách. V případě příznivého počasí se další díly uskuteční 30. září a 7. října.

Výsledky

Parkur s překážkami do 70 cm:

1. Petr Chvojka – Goya (JK Chvojka Stolany)

2. Dita Hršelová – Jurta (JK DS Pardubice)

Parkur s překážkami do 90 cm:

1. Petr Chvojka – Goya (JK Chvojka Stolany)

2. Jaroslav Kadavý – Savana (JK Smrček)

3. Michaela Novotná – Hrabicz (JK Klešice)

Parkur s překážkami do 100 cm:

1. Václav Šmatolán – Vibrace (JK Šmaspol Hořice)

2. Tomáš Kocián – Bent (SK Hlavice)

3. Jaroslav Kadavý – Body (JK Smrček)

Parkur s překážkami do 110 cm:

1. Tomáš Kocián – Bent (SK Hlavice)

2. Václav Šmatolán – Vibrace (JK Šmaspol Hořice)

3. Václav Šmatolán – Baspor (JK Šmaspol Hořice)

(dk)